Aira Tammemäe • 19. oktoober 2012
Jaga lugu:

Elisa kliendibaas kasvas aastaga 85 000 kliendi võrra

Eesti suuruselt teise sideoperaatori Elisa kliendibaas kasvas käesoleva aasta kolmandas kvartalis võrreldes eelmise aasta sama ajaga 85 000 kliendi võrra, ulatudes kvartali lõpus 624 293 kliendini.

Kliendibaasi kiire suurenemise kõrval näitas kasvutrendi ka Elisa käive. Selle aasta kolmandas kvartalis kasvas Elisa käive võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 11,7% protsendi võrra. Elisa 2012. aasta kolmanda kvartali käive ulatus 29,7 miljoni euroni, aasta varem samal perioodil oli Elisa käive 26,6 miljonit eurot.

Elisa juhatuse esimees Sami Seppäneni sõnul on Elisa kliendibaasi kasvu aluseks positiivne numbriliikuvus ning mobiilse interneti teenuste kasutajate arvu aktiivne kasv. „Elisa on kahe aasta jooksul numbriliikuvuse teel juurde võitnud üle 50 000 kliendi ning see number annab tunnistust, et klient hindab kõrgelt meie teenuslahendusi ja võrgu kvaliteeti,“  ütles Sami Seppänen.

Tänast mobiilsideturgu iseloomustab selgelt trend, et kliendid ostavad järjest enam nutitelefone ja tahvelarvuteid ning kasutavad üha rohkem mobiilse andmeside teenuseid. Kui algselt oli mobiilne internet peamiselt kasutusel laua- ja sülearvutites, siis täna kasutab juba veerand Elisa eraklientidest mobiilse andmeside teenust ka nutitelefonis.

Sami Seppäneni sõnul annab Elisa kvaliteedile ja võimekusele tõestust fakt Elisa kuulutamisest mahuka riigiettevõtete sideteenuste riigihanke võitjaks. „Tänu riigihanke võidule hakkavad järjepanu Elisa teenuseid tarbima 6 ministeeriumi ja nende allasutused, lisaks veel ka Riigikantselei, Riigikontroll ning 3 sihtasutust,“ märkis Elisa juhatuse esimees. „Veelgi kõnekam on fakt, et tänu teenusepakkuja vahetusele hoiab riik hankes osalenud asutuste kulutustelt sideteenustele edaspidi kokku üle 40% aastas.“

Täna elab Elisa 3,5G levialas 93% Eesti elanikest ning 4G testvõrgud on Elisa avanud viies Eesti linnas: Tallinna, Pärnu, Viljandi, Haapsalu ning Tartu kesklinnades.

Elisa on Põhjamaade juhtiv sideteenuste pakkuja, mille aktsiad on avalikult noteeritud NASDAQ OMX Helsingi börsi suurte ettevõtete nimekirjas. Elisa teenindab Põhjamaades ligikaudu kaht miljonit klienti, sealhulgas Eestis üle 624 000 kliendi. Elisa ja juhtiv globaalne mobiilsideoperaator Vodafone on sõlminud laiaulatusliku koostöölepingu, mille kohaselt pakuvad ühisteenuseid 40 erinevas riigis. Elisa Eesti AS käive oli 2011. aastal 101,4 miljonit eurot.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt