Aira Tammemäe • 21. detsember 2012
Jaga lugu:

Seppänen võidutseb, Kalm ja Ubartas ei anna alla

Perioodil 2011 kuni november 2012 on kliente kaotanud nii EMT kui Tele2. Ainsana on kliente juure saanud Elisa. Äripäeva teemaveeb Best Sales küsis telekomisektori juhtidelt kommentaare.

Aastaga on EMT kaotanud ligi 30 000 klienti ja Tele2 14 532 klienti. Samal ajal on Elisa saanud juurde 100 000 klienti. Elisa juhatuse esimees Sami Seppänen on tulemusega rahul. "See on väga suur muutus kliendibaasis ning kahtlemata meie suurim saavutus," märkis ta.

EMT juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul on nemad olnud edukad mobiilse interneti pakkujad. "Kliendiarv kasvab jõudsalt, eriti just 4Gs," lisas ta.

Konkurentsiameti 2012. aasta kolmanda kvartali lõpu statistika järgi olid Eesti mobiilsideoperaatorite turuosad järgmised: EMT 40,4%, Elisa 31,4%, Tele2 28,1%.

Elisa on olnud kahe viimase aasta jooksul Eesti turu kiireim kasvaja ning seda nii klientide arvus kui ka käibes. Elisa klientide arv eelmise aasta teie kvartali lõpus ulatus 524 030 kliendini, käesoleva aasta kolmanda kvartali lõpus oli Elisal kliente aga juba 624 293.

Viimase aasta jooksul on kõige enam turuosa loovutanud EMT.

Tele2 Eesti juhatuse esimehe Mindaugas Ubartase sõnul telekomiturul kaotajaid pole. "Sektor areneb jõudsalt ja operaatorid toovad turule uusi klienditeenuseid ja tehnoloogiat," kommenteerib ta.

"Telekommunikatsioonituru suurim kaotaja oli telekommunikatsiooniturg ise, sest jõuliselt rakenduvad euroliidu regulatsioonid on mõjutanud kõiki turuosalisi ja see tendents jätkub veelgi tugevamalt 2013.aastal,” tõi EMT avalike suhete juht Kaja Sepp välja sektori valupunkti.

Eesti sideoperaatorite turuosade jaotus 2011-2012 aastal (konkurentsiameti statistika põhjal):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalmu kinnitusel on just aasta lõpp olnud EMT-le edukas. "Oluliseks saavutuseks võime pidada kindlasti seda, et oleme niivõrd konkurentsitihedas võitluses oma turuosa hoidnud, eriti aasta lõpp on olnud jõuline," kommenteeris ta.

Elisa on olnud suurim võitja ka numbriliikuvuses. Kahe aasta jooksul on Tehnilise Järelevalve Ameti andmeil numbriliikuvuse teel Elisa võrku liikunud rohkem kui 44 000 klienti.

Samas ei pea EMT avalike suhete juht Kaja Sepp numbriliikuvust turuosade üldises kontekstis väga oluliseks. "See peegeldab turul toimuvat ainult osaliselt," märkis ta.

Ajaloolise hinnaliidri Tele2 kõrvale on jõuliselt tõusnud Elisa. See ei ole muutnud Tele2 starateegilist suunda. "Tele2 eesmärgiks on olnud ja on ka tulevikus olla turul hinnaliider. Me näeme, kuidas teised operaatorid positsioneerivad end hinnakonkurentsis ümber. Ja see kõik toimub ainult seetõttu, et Tele2 on edukas, kas pole?" kommenteeris Mindaugas Ubartas.

Tema sõnul on hinnaliidriks olemine väga keeruline. "Esiteks tuleb fikseerida ärikulud, mis ei ole sugugi lihtne. Teiseks peab ettevõte ise püüdlema selle poole, et muutuda pidevalt efektiivsemaks ja et see kasu kanduks edasi klientidele. Seda Tele2 oskab hästi ja seda me teeme ka tulevikus," lisas ta.

EMT rõhub seevastu pigem innovatsioonile. Hinnaliidrite teema jätab Sepp asjaosaliste kommenteerida. "EMT hoiab kindlalt kvaliteedi- ja innovatsiooniliidri positsiooni," põhjendas ta.

Sepa sõnul oli EMT olulisteks sammudeks järgmisel aastal 4G võrgu kiire väljaehitamine. "Võrk katab aasta lõpuks 70% rahvastikust ja 35% territooriumist. Üle poole mobiilse interneti paketiga liitunutest valib juba 4G. Mobiilne internet on üldse olnud 2012. aasta suurim kasvuvaldkond," tõi ta välja EMT lõppeva aasta põhilise saavutuse.

Tehnilise Järelevalve Ameti suvistel mõõtmistel tunnistati EMT mobiilne internet konkurentide omast kolm korda kiiremaks.

4G võrgu käivitamise üle tunneb uhkust ka Tele 2 juht. "Olen uhke paljude saavutuste üle 2012. aastal: me omandasime Televõrgu, mis võimaldab meil paremini hoida oma kulusid kontrolli all ja vahetasime välja oma põhivõrgu, mis suurendab efektiivsust ja võimaldab vähendada kulusid, kuid tõsta sidekvaliteeti," lisas Ubartas.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt