Aira Tammemäe • 14. jaanuar 2013
Jaga lugu:

SEMINAR: Kuidas müüa edukalt suurtele jaekettidele?

Tootmisettevõtetele ja hulgifirmadele mõeldud seminaril saavad sõna suuremate jaekettide ostudirektorid ja valdkonna eksperdid.

19.02 toimuv seminar on välja müüdud. Registreerimiseks jätkuseminarile kirjutage palun aira.tammemae@aripaev.ee  või helistage tel 5025548.

Eelkõige on seminar koht dialoogiks tootjate ja jaekettide otsustajate vahel. Eesmärgiks on otsida paremini toimivaid lahendusi. Lauale pannakse „kuumad” teemad.

Aeg: 19.veebruar 10.00-17.00 VÄLJA MÜÜDUD! Meriton hotelli konverentsikeskus (uues osas II korrusel) aadressil Paldiski mnt. 4 Eesti tootmisettevõtete müügijuhid ja müügidirektorid, väiketootjate juhid ja omanikud.

Koht:

Eriti oodatud:

Programm

10.00- 10.40 Ostu ja müügi dilemmad- Baltika müügidirektor Andres Käär

Kuna Andres oli pikka aega Tallinna Kaubamaja ostudirektor ja eelmise aasta suvest on ta Baltika Grupi müügidirektor, omab ta head pilti müügi ja ostu vastuoludest ning koostöövõimalustest. Osalejad saavad kuulata tema metamorfoosi teemal "Mis vahe on ostudirektoril ja müügidirektoril ning kuidas koos äri teha." Lisaks ootame temalt konkreetseid soovitusi edukateks läbirääkimisteks.

10.40- 11.20 Läbirääkimised jõupositsioonil oleva partneriga – Powerhouse juhataja ja konsultant Janek Mäggi

Suurte jaekettidega ei kulge läbirääkimised alati lihtsalt. Väiketootjatel on keeruline ostujuhtidega jutulegi saada, suured tootjad tunnevad pidevat hinnasurvet. Võim on Eestis suurte jaekettide käes. Kuidas õige inimesega jutule saada? Kuidas oma pakkumist sõnastada ja läbirääkimisi juhtida isegi siis, kui vastaspool on jõupositsioonil? Janek omab pikaajalist koostöökogemust Eesti ühe suurema jaeketi suhetekorraldajana, ning tunneb jaeäri köögipoolt piisavalt hästi, et tema nõuanded ka sisulist väärtust looksid.

11.20- 12.00 Millistele lepingupunktidele tähelepanu pöörata?- Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat Urmas Ustav

Selle ettekande eesmärk on analüüsida jaekettidega sõlmitavaid lepinguid tootja ja tarnija seisukohalt. Millised punktid on kõige kriitilisemad? Kuidas kaitsta ennast tuleviku vaidluste eest?

12.00- 13.00 Lõuna

13.00- 13.40 Mis takistab koostööd tootjate ja jaekettide vahel? - ETK ostudirektor Kadi Lainelo• Enda võimete ja võimaluste realistlik hindamine koostöö alustamisel ja teostamisel

• Topeltmängu vältimine – sama toote kampaaniapakkumine samaaegselt mitmele jaeketile• Koostöö ETK Grupi näitel – tsentraalne koostöö ja ühistupõhine koostöö – võimalused ja probleemid

13.40-14.20 Kas eestimaine müüb? - Selveri ostudirektor Tiiu ValkTiiu on tegelenud Kaubamajas ja Selveris toidu sisseostuga üle 13 aasta. Selle aja jooksul on toimunud suured arengud jaekaubanduses. Ajal, kui räägitakse aina enam öko- ja mahetoodetest, tervise- ja dieettoitudest ning e-ainetest, julgeb Tiiu kinnitada, et eelkõige on eestlane kodumaise toidu usku. Millistes kategooriates eelistatakse kodumaist toodangut? Kas eelistada suurtootjat või väiketootjat? Valikutest poeriiulite vahel Tiiu seekord räägibki.

14.20-15.00 Private label: kas vaenlane või võimalus? -  Rimi Eesti ostudirektor Vaido Padumäe Suurte jaekettide omatooted (private label) on olnud "kuum kartul" tootjate ja müüjate vahel. Sellest on vaja rohkem rääkida ja kuulda erinevate poolte arvamusi.

Juttu tuleb:• omatoodete arengud Eestis võrreldes muu maailmaga• uued suunad omatoodete arengus• omatooted, kas tootja vaenlane või võimalus?

15.00- 15.15 energiapaus

15.15- 16.30 Paneeldiskussioon: kuidas müüa edukalt suurtele jaekettidele?, Maxima (kooskõlastamisel)

Sõna saavad nii tootjate esindajad, kui suurte jaekettide ostu poole otsustajad. Otsitakse vastuseid koostöö võtmeküsimusele. Sõna saavad kõik saalis viibijad.Osalevad: Selver, Rimi, ETK, Prisma

16.30-17.00 Seminari kokkulepped ja kokkuvõte, vaba arutelu suupistete ja kokteiliga

Info: aira.tammemae@aripaev.ee , tel 5025548

Seminari toetavad:

 

 

 

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt