Aira Tammemäe • 25 jaanuar 2013

Uus meetod: võõrkeel selgeks nelja kuuga

Eelmisel aastal üllatas Embassy of Education keeleõppeprogrammiga, mis lubab kiireid tulemusi iseõppimise meetodil. Täiesti võõras keel on võimalik suhtlustasandil ära õppida nelja kuuga.

Meetodi on 5 aasta vältel kokku pannud Ott Ojamets, eelkõige põhinedes enda kogemusele keeleõpetaja ja keeleõpilasena ning suurele hulgale uurimistööle.

„Oleme Embassy of Education´is loonud mitmeid programme just ettevõtetele ja organisatsioonidele, et teha nende meeskondadele keeleõpe innovatiivseks ja tõhusaks – olgu selleks siis Coaching keeleõpe või koolitus „Ennastjuhtiv keeleõppija“,” kirjeldab Ojamets.

Ojametsa sõnul kasutavad nende keeleõppe meetodit  hetkel enam kui 1000 inimest erinevatelt elualadelt. „Ettevõtted tervikuna veel mitte. Usun, et see lähiajal muutub ja meie meetod saab ka ärikeskkonnas populaarseks,” on Ojamets optimistlik.

Äripäeva müügiveeb Best Sales uuris, mida see uus keeleõppe meetod endast kujutab.

Mille poolest siis ikkagi erineb teie meetod näiteks keele intensiivkursusest? „Esimene Meetod: Keeled“ annab inimesele kätte kõik vajalikud tööriistad, et ta saaks iseseisvalt keelte õppimisele läheneda.  Oluliseks erinevuseks ning eeliseks võrreldes levinud keelekursustega on see, et keelemeetod aitab igal inimesel välja kujundada tema tugevusi arvesse võtva ning isikustatud keeleõppemeetodi. Märksõnadeks on siin iga inimese keeleõppe alase teadlikkuse kasvatamine ning barjääri kaotamine õppija ning tõeliselt kasuliku informatsiooni vahelt.

Ott Ojamets:

Keelemeetod ei paku välja mitte ainult terviklikku keeleõppesüsteemi, vaid aitab ka igal inimesel ennast kui õppijat paremini tundma õppida ning sellest lähtuvalt keelte õppimisele lähenema. See on väga oluline võti, mida paljud keelekursused minu kogemuse põhjal - olen õpetanud mitmes keeltekoolis - absoluutselt arvesse ei võta.Kui inimene on meie keelemeetodiga keelt õppides endale sobiva õppimise viisi välja kujundanud, siis saab ta seda rakendada ka teiste keelte õppimiseks. Tee on talle juba tuttav ning keele vastuvõtmine on kordi lihtsam.

Kui kiiresti on võimalik täiesti tundmatu võõrkeel suhtlustasandil omandada?Arvan, et püsiva õppimise ning arengu tulemusena on võimalik tekstidest arusaamiseni ning igapäevase suhtlustasandini jõuda 4 kuuga. Ühtlasi on keelemeetod mõeldud neile, kes juba vajalikku võõrkeelt kõnelevad, kuid tahavad parandada näiteks hääldust või omandada tegelik igapäevane suhtluskeel.

Kas keeleperekondade vahel on omandamise kiiruse mõttes erinevusi?Loomulikult. Teatavasti on terve hulk keeli, kus ei ole näiteks käänamist, mille asemel kasutatakse eessõnu. See hõlbustab õppimist suuresti. Ühtlasi on lihtsustavaks faktoriks, kui õppimisel ei pea omandama uut tähestikku jne. See kõik oleneb muidugi õppijast, tema taustast ning eelistustest.

Oluline on rõhutada, et keelemeetod on mõeldud Euroopa keelte õppimiseks. Näiteks Aasia keeltele lähenemiseks tuleks leida mõni muu õppemeetod.

Tooge palun mõni näide, kuidas see keeleõpe käib?Keeleõppija tööriistadeks võõrkeelele lähenemisel on keeleõpperaamat „Esimene Meetod: Keeled“ ning sellega seotud spetsiaalse internetikeskkond, kust iga keeleõppija leiab enda õpitava keele tarbeks vajaliku lisamaterjali ning palju muud lisaväärtust. Need kaks tööriista annavad kätte kõik võtmed, et inimene saaks individuaalselt endale vajalikku keelt õppida.

Keelemeetodi üheks oluliseks filosoofiliseks aluseks on tõelise keelekeskkonna imiteerimine, matkimine. Esimesest õppepäevast peale hakkab keeleõppija iseenda ellu tekitama õpitava keele tõelist keelekeskkonda, integreerides keeleõppe võimalikult tihedalt oma argipäeva, et see oleks elu loomulik osa. Õppevahenditeks on ajaleheartiklid ning raadiosaated õpitava keele veebikeskkondadest ning nendega efektiivselt ümber käimist on põhjalikult selgitatud keelemeetodi erinevates peatükkides.Võin igale tulevasele keelemeetodi kasutajale kinnitada, et meetod koosneb väga lihtsatest ent samas tõhusatest sammudest, mis aitavad keelt omandada loomuliku keeleõppe parimaid praktikaid silmas pidades.

Veebruaris toimuv praktikum koostöös Äripäeva konverentsikeskusega müüdi välja paari päevaga. Hetkel on avatud registreerimine keeleõppe töötuppa SIIN

 

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111