Aira Tammemäe • 19. veebruar 2013
Jaga lugu:

Janek Mäggi: kes teab, kuidas arvutada SKTd?

Täna toimuval tootjate seminaril "Kuidas müüa edukalt suurtele jaekettidele?" palus Mäggi saalis olevatel tootmisettevõtete esindajatel selgitada, kuidas SKT arvutatakse.

Selgus, et keegi saalisolijatest seda öelda ei osanud. "Ma arvan, et Äripäev võiks homme oma leheveergudel selle asja selgeks teha. Või paluda Hardo Pajulalt väikest selgitust," viitab Mäggi tõsiasjale, et vahel tuleb ka enesestmõistetavust kontrollida ning meelde tuletada.

Mäggi rääkis tänasel tootjate ja jaekaubanduse seminaril läbirääkimistest jõupositsioonil oleva parneriga. "Täiesti vale arusaam, et Eestis on jõupositsioonil suured jaeketid. Tegelikult on jõupostitsioonil alati lõpptarbija ehk ostja. Kauplustel ei ole siin palju teha," kummutas Mäggi sissejuhatuseks pealkirjaga seotud eelarvamuse. "Näiteks Lauaviin ja Kodusai. Absoluutselt kõik jaeketid konkureerivad selle pärast, " näitas Mäggi jaekettide ülemvõimu suhtelisust.

Mäggi ei olnud ka nõus sellega, et oma kaupa jaeketti saamiseks on ainuvõimalik omada tutvusi. " See ei ole mingi konkurentsieelis. Tutvused on kõigil. Lõpuks on kõik ikkagi kinni tootes. Kui sul on hea toode, siis müüd sa seda igal juhul," ei pea Mäggi suurte jaekettide rolli tootmisfirmade äriedus niivõrd määravaks.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee