Aira Tammemäe • 22. veebruar 2013
Jaga lugu:

Tiit Valm: projektijuhtimine muutub

Tänapäeval on ettevõtetes pea iga suurem  liigutus juba eraldi projekt. Projektijuhtimisele esitatavad nõudmised on sealjuures oluliselt muutunud, valmis tuleb olla riskideks ja turul toimuvateks pööreteks.

Eesti projektijuhtimise ekspert Tiit Valm näeb tänase projektijuhtimise kitsaskohta koostöö korraldamises erinevate spetsialistide, üksuste ja organisatsioonide vahel. "Trendid näitavad, et kokkulepped, mida on vaja saavutad on valdavalt oma detailides ainulaadsed, mis eeldab spetsiifilist tööprotsessi konkreetses ajas. Tänu aja eripärale kehtib ka siin vana hea ütlus: “Ühte ja samase jõkke ei ole võimalik kaks korda astuda”," tõi ta näite projektijuhtimise keerukusest tänases muutuvas maailmas.

Valmi sõnul on iga töö alati uute tingimuste keskkonnas, mis nõuab meeskonnal ja selle juhtidel ainulaadseid tegevusi.  Meeskond keda vajatakse tulemuse saavutamiseks sõltub omakorda konkreetsetest töödest ja sellest millised spetsialistid on kättesaadavad. "Siinkohal on määrava tähtsusega projektijuhi võimekus selliseid ajutisi  meeskondi efektiivselt ja motiveeritult tööle panna," viitab Valm projektijuhile pandud ootustele.

Projektijuhtide ja kõrgemalseisvate juhtide koostöö on hädavajalik ja igapäevaselt tihenev. "Projektijuhtimine puudutab otseselt ja vahetult organisatsiooni kõiki juhtimistasandeid," rõhutab Valm.

Äripäeva Projektijuhtimise konverentsil on kohal eksperdid ja praktikud, Räägitakse, millised on projektijuhtimise uued keerulised nüansid ja antakse näpunäiteid projekti õnnestumiseks.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt