IIZI tütarfirma ärgitas kindlustusseltse hinnatõusule 

IIZI Groupile kuuluv ettevõte Insurance Broker Services ärgitas ebaseaduslikult konkureerivaid kindlustusseltse hindu tõstma.

Finantsinspektsioon kirjutab oma lehel, et kindlustusseltsidele suunatud müügimaterjalides ja -tegevustes näitas Insurance Broker Services, mitu protsenti saab vastav kindlustusselts näiteks kasko- või liikluskindlustuse hinda tõsta ning millist võitu see ettevõttele rahalises vääringus tähendab. Nn turupositsioneerimise teenust on pakutud paljudele kahjukindlustusseltsidele, mitmed kindlustusseltsid on seda ka ostnud.

Finantsinspektsioon kohustas oma ettekirjutusega kindlustusmaaklerit Insurance Broker Services OÜ viima viivitamatult oma tegevus kooskõlla kindlustustegevuse seadusega ja lõpetama loata tegevuse ehk nn turupositsioneerimise teenuse pakkumise. Ettekirjutuse täitmata jätmise või ebakohase täitmise korral hoiatab Finantsinspektsioon ettevõttet sunniraha rakendamisega. Finantsinspektsioon esimeseks sunnirahaks võib määrata 3200 eurot.

Insurance Broker Services OÜ on IIZI Kindlustusmaakler AS kaubamärk ja kuulub IIZI Group ASile. IIZI Kindlustusmaakler on finantsinspektsiooni andmetel Eesti suurem kindlustusmaakler, kellele kuulub 18% turust. Insurance broker service on pakkunud Eestis tegutsevatele kindlustusseltsidele nn turupositsioneerimise teenust. Tegemist on kindlustusmaakleri käsutuses oleva info põhjal tehtud hinnavõrdlustega, mida on kahjukindlustusseltsidele pakutud tasulise teenusena.

Inspektsiooni teatel on kindlustusmaakler kindlustusvahendaja, kes peab seaduse kohaselt esindama ainult ja eranditult klientide ehk kindlustusvõtjate huve. Maakler esindab kindlustusvõtjat, mitte kindlustusseltsi. Maakleril on lojaalsuskohustus kindlustusvõtjate, mitte kindlustusseltside ees. Maakleri tööks on inimese kindlustushuvi väljaselgitamine ja seejärel talle erinevate kindlustusseltside pakkumiste seast kõige sobivama ja parima väljavalimine.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111