Indrek Kald • 15. august 2013
Jaga lugu:

ERGO uute lepingute maht Baltimaades kasvas 6%

Kindlustusettevõtte ERGO esimesel poolaastal sõlmitud lepingutest saadud kindlustuspreemiad ulatusid Balti riikides 77 miljoni euroni, mis tähendas 6%st tõusu võrreldes möödunud aasta sama perioodiga.

ERGO teatel saavutas ettevõte elu- ja tervisekindlustuse valdkondades positiivse tulemuse: nendes enam kui kaks korda kasvanud segmentides oli ERGO kasum 1,1 miljonit eurot.

Esimeses ja teises kvartalis maksti ERGO Balti riikide klientidele välja 5,2% rohkem kahjunõudeid kui eelmise aasta samal perioodil ehk kokku 44,7 miljonit eurot.

ERGO Balti riikide juhatuse esimees Kestutis Bagdonavicius sõnas, et ERGO kahjukindlustuse segmendi kasvu taga olid peamiselt kasko- ja kohustuslik liikluskindlustus ning õnnetusjuhtumikindlustus, samas kui elukindlustuse segmendi kasvu mõjutasid suurenev pankade kaudu pakutava elukindlustuse maht ja väga hea tervisekindlustuse arendamine kõigis kolmes riigis. "Meie käive kasvab järjepidevalt," lausus ta.

Kahjukindlustussegmendis oli ERGO Balti riikides teenitud preemiate kogusumma 55,3 miljonit eurot, mis tähendab eelmise aastaga võrreldes 2,5%st kasvu. Elu- ja tervisekindlustuse segmentides sõlmitud lepingutest saadud kindlustuspreemiad ulatusid 21,5 miljoni euroni, mis tähendab kasvu 15,8%.

ERGO Balti riikide elu- ja tervisekindlustuse segmentide kasum suurenes kaks korda kiiremini kui eelmise aasta samal perioodil. 1,1 miljoni eurose kasumi teenimisele aitas kaasa positiivne tehniline ja investeerimistulem, samuti lisakindlustusest (st õnnetusjuhtumi lisakindlustus, kriitiliste haiguste lisakindlustus) teenitud kasum.

ERGO Balti riikide tütarettevõtted (ERGO Valgevenes, ERGO Invest ja ERGO Funds) olid esimesel poolaastal kasumlikud, teenides kaks korda rohkem kasumit kui eelmise aasta samal perioodil ehk 646 000 eurot.

Selle aasta esimeses ja teises kvartalis maksti ERGO Balti riikide klientidele välja 44,7 miljonit eurot kahjunõudeid. Samal perioodil oli Eestis ja Lätis kaks tulekahjust ja plahvatusest tingitud varakindlustuse kahjujuhtumit, mille kogusumma oli 1,1 miljonit eurot.

Bagdonaviciuse sõnul Balti kindlustusturg kasvab. "ERGO Balti riikide prognoosid näitavad, et Balti riikide majandus taastub ning vara-, elu- ja tervisekindlustuse segmendid jätkavad sel aastal kasvamist. Siiski jääb ärikeskkond madalate intressimäärade tõttu keeruliseks ja see sunnib riskikandjaid keskenduma senisest enam kindlustusriskidele," märkis ta.

Teine kindlustusturu edasist arengut suunav tegur on Bagdonaviciuse kinnitusel läbipaistvuse suurenemine. See võimaldab kindlustusandjatel konkureerida teenuse kvaliteedi ja usaldusväärsuse alusel. "Kuna turg on läbipaistvam, kasvavad tarbijate ootused kindlustusseltside suhtes. Tarbijad eelistavad lihtsamaid tooteid, millest on kerge aru saada, suurepärast klienditeenindust ja tasu lojaalsuse eest. Seltside toodete ja tegevuse sellega vastavusse viimine on üks kõige olulisem tingimus konkurentsvõime säilitamiseks turul," märkis ta.

Mullu ulatusid Balti riikides enam kui 550 000 klienti omava ERGO kindlustusmaksed 150,2 miljoni euroni, hüvitisi maksti klientidele välja üle 96,3 miljoni euro.

Balti riikides tegutsevad ERGO üksused kuuluvad rahvusvahelisse ERGO gruppi, mis tegutseb enam kui 30 riigis nii Euroopas kui ka Aasias. ERGO on osa edasikindlustusseltsist, 1880. aastal loodud Munich Rest.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt