Aira Tammemäe • 23. august 2013
Jaga lugu:

Müüja tunneb ära kirest ja uudishimust

Bonnieri grupi tippmüügijuht Helena Taube Rehnmarki sõnul saab head tulemused lihtsalt. Selleks tuleb töötada õigete inimestega.

Müügijuhtimise aastakonverentsi üks põnevamatest ettekannetest on kogemuslugu  müügijuhi rasketest otsustest.  Helena Taube Rehnmark vallandas tippmüüjad, kuid meeskond saavutas sellest hoolimata parema müügitulemuse.

Kaua olete müügivaldkonnas töötanud?Helena Taube Rehnmark: Alates 1996. aastast, kokku neljas erinevas kirjastuses.

Mida te peate oma senises karjääris suurimaks saavutuseks?Olin turul toimuvate muutuste tõttu sunnitud vähendama müügiorganisatsiooni, ja sellest hoolimata saavutasime käibe ja kasumlikkuse kasvu. Ma olen ka väga rõõmus, et kaks minu müügiosakonna inimest on jõudnud kolmel korral Bonnieri ülemaailmse müügivõistluse finaali.

Milline osa müügijuhi tööst on teie hinnangul kõige keerulisem?Praegu on kõige suuremaks väljakutseks õigesti hinnata muutusi turul ja käibes, ja prognoosida võimalikult täpselt meie äritegevust. Mõnikord on väljakutseks ka töötajad, ja samas võib see olla kõige toredam asi töös.

Kuidas te tunnete ära, et inimeses on müügipotentsiaali? Näiteks töövestlusel.Kõige tähtsamad on kirg, energia, ambitsioonikus ja teadmishimu.

Kas tippmüüja Põhjamaades erineb millegi poolest tippmüüjast Euroopas või USAs?Mul on seda raske öelda, kuna mul ei ole selles osas kogemusi, kuid ma arvan, et Põhjamaades on müük rohkem suhtepõhine kui mujal. Kuid ka Skandinaavias kohtab müügis väga erinevat lähenemist. Näiteks Taanis müüme me teistmoodi, kui naaberriikides. See on kohaliku ärikultuuri küsimus.

Helena on Bonnier Publications müügijuht alates 2009. novembrist. Vastutab väljaannete Imeline Teadus, National Geographic ja iForm müügi eest.Korduvalt Bonnieri aasta müügijuhi konkursi nominent. Nimetab end müüjaks, mitte kontoris töötavaks administraatoriks.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt