bestsales .ee • 23. august 2013
Jaga lugu:

Selgub Eesti parim müügifirma

Äripäev järjestab sel sügisel esimest korda Eesti ettevõtted müügiedu järgi. Võitajad kuulutatakse välja Müügijuhtimise aastakonverentsil 19. septembril ja avaldatakse Äripäevas septembri kolmandal nädalal.

"Äripäev on mitu aastat korraldanud Parima Müügi võistlust, kuid seal on põhirõhk müügiinimeste oskustel. Sel korral võtame ette statistilised numbrid ja vaatame müügitulemust puht ratsionaalsetel alustel," selgitas Äripäeva müügiveebi Best Sales toimetaja Aira Tammemäe. Tema sõnul on oluline teada, kes Eesti ettevõtetest müügis parimaid tulemusi näitab. "Selleks, et parimatelt õppida ja nende kogemusi jagada. See on Äripäeva müügiveebi üks eesmärkidest," tõi Tammemäe välja Müügi TOPi koostamise põhjuse.

Müügi TOP koostatakse kahes kategoorias: ettevõtted aastakäibega 100 000-1 milj eurot ja üle miljoni euro. Müügi edetabeli aluseks on aasta 2012 käibekasv  eurodes ja protsentides. "Koostatakse kaks pingerida ning kohapunktid summeeritakse," selgitab edetabeli koostamise aluseid Tammemäe. "See tasakaalustab müügikäibe mahust tulenevaid eripärasid." Müügi edetabelisse valitakse kolm aasta tegutsenud firmad, kes on aastal 2012 teeninud kasumit.

Eraldi avaldatakse Ekspordikäibe edetabel, kus põhikriteeriumid ja arvutuspõhimõte on üldjoontes samad, kuid hinnatakse vaid ekspordikäivet. Müügijuhtimise aastakonverentsi õhtusel peol toimub ka müügimeeskondade võistlus, kus põhirõhk on müügioskustel. "Vastupidiselt Müügi edetabelile, on selles jõukatsumises rohkem rõhutud fun´le. Müügitiimid saavad näidata oma oskusi ja fantaasiat," selgitas Tammemäe.

Äripäev koostab aastas enam kui poolsada erineva valdkonna ja maakonna pingerida.

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee