Aira Tammemäe • 13. september 2013
Jaga lugu:

Kuivõrd kindlustus aitab lapse ravikulusid katta?

SEB avaldas eile saadetud pressiteates, et soovib vähendada kindlustamata laste arvu Eestis. Äripäeva müügiveeb Best Sales uuris SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juhatuse esimehelt Indrek Holstilt, kuivõrd on sellised lepingud ikkagi toeks siis, kui õnnetus tõesti aset leiab.

Kindlustusseltsi poolt makstava õnnetusjuhtumi kindlustushüvitisega saab lapsevanem toetada lapse ravi või kompenseerida hoolduslehe tõttu kaotatud palka.

Kui suure summa on SEB Elu- ja Pensionikindlustus maksnud välja kindlustusjuhtumite eest, mis on seotud lastega toimunud õnnetustega?

2012. aastal toimus lastega 82 õnnetusjuhtumit ja SEB Elu- ja Pensionikindlustus maksis välja ligi 15 000 eurot.  2013. aasta 8 kuuga on juhtunud lastega 71 juhtumit ja selle aja sees oleme maksnud vanematele välja ligi 11 000 eurot. Viimase kolme aasta jooksul ei ole me ühegi lastega juhtunud õnnetuse korral keeldunud hüvitise väljamaksmisest.

Kui suur saab olla päevaraha, mis lapsega toimunud õnnetuse lapsevanemale välja makstakse?

Laste õnnetusjuhtumi lisakindlustuse päevaraha suurus jääb 7 - 15 euro vahele. Suurema summa valib lapsevanem tihedamini siis, kui laps tegeleb mõne harrastusega, kus õnnetusi rohkem juhtub (jalgpall, korvpall). Võrdluseks lihtsalt, et pakume õnnetusjuhtumi lisakindlustust ka täiskasvanutele ja seal jääb päevaraha suurus 7-35 euro vahele.

Milline on läbi aegade suurem summa, mida olete selle kaitse raames välja maksnud?

Laste õnnetusjuhtumi lisakindlustuse maksimaalne võimalik summa oleks 15€ 120 haiguspäeva kohta, mis teeb 1800 eurot. Nii suurt hüvitist päevarahade kaitse juures lastega seosese ei ole SEB Elu- ja Pensionikindlustus välja maksnud. Viimase viie aasta suurim summa on olnud umbes 800 eurot. Võrdluseks ka täiskasvanu õnnetusjuhtumi lisakindlustuse suurim hüvitise suurus, mis oleme maksnud kliendile välja, 4200 eurot.

Kas lastele on ka võimalik võtta lisakindlustust, mis kataks raske haigusega seotud kulud? Jah, lastele pakume ka eraldi kriitiliste haiguste lisakindlustus rohkem esinevate raskete haiguste/juhtumite kaitseks. Kindlustusjuhtumiks haigused/juhtumid - näiteks pahaloomulised kasvajad, insuliinsõltuv diabeet, laste raske reumatoid-artriit, halvatus, aga ka rasked III astme põletused ning raske peatrauma. Kindlustussumma 700 - 16000 eurot makstakse välja selle haiguse diagnoosimisel ühekordse summana.

SEB Elu- Ja Pensionikindlustus pakub septembris lastele rahakogumise lepingu juurde terveks aastaks tasuta õnnetusjuhtumi lisakindlustuse. „Soovime juhtida lapsevanemate tähelepanu  alanud kooliaastaga lisandunud riskidele ning suurendada vanemate teadlikkust laste õnnetusjuhtumikindlustusest. Kindlustus on abiks peredele, kelle laps on sattunud õnnetusse ning kelle pere-eelarvesse võib tekkida tõsine auk, kuna üks pereliikmetest peab kodus haige lapse eest hoolitsema,“ sõnas SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juhatuse esimees Indrek Holst.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee