Maarit Eerme • 19 september 2013

Müügi TOPi võidu toob pidev töö

Äripäeva Müügi TOPi võitjad Ideab Project ja Baltic Energy Services ütlesid enda tänukõnes, et head tulemused on saavutatud läbi pideva töö.

Äripäev koostas esimest korda ettevõtete Müügi TOPi, kus oli aluseks 2012 aasta ettevõtete müügitulemused. „Mind üllatas TOPi tulemusi vaadates see, et umbes 80% ettevõtetest olid meie jaoks täiesti uued nimed, mida laiem avalikus ei olnud ka kuulnudki,“ rääkis Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel, enne Müügi TOPi autasustamist. Lisades, et see topp tõi välja ettevõtted, kes muidu enda käibearvestuses Äripäeva toppidesse ei mahu.

Parim eksportija Ideab Project juhatuse liige ja  üks omanikest Galina Nikitina ütles Müügijuhtimiskonverentsil Läbimurre auhinda üle võttes, et nende ettevõte on projekteerimis- ja ehitusettevõte, kes tegeleb väljaspool Eestit – põhiliselt Valgevenes, Venemaal ja Mongoolias. „Tegeleme põhiliselt raskete insereneri tehnoloogiatega,“ selgitas Nikitina.

Ideab Projectil pürgis pikalt suure läbimurde suunas, milles nad soovivad tänada EASi, kes andis neile eksporditoetuse, tänu millele said nad minna välisturgudele.

„Väga raske on ideed müüa ning teenuse eksport on selles osas kõige raskem,“ rääkis Nikitina. Lisades, et tänu Saksamaa tootjatele said nad teadmisi ning said tegutseda eesrindlikult. „Tootjad, kellega teeme koostööd on maailmas number ühed, kelle käest oleme saanud ka tunnustust,“ on Nikitina uhke.

Ideab Projecti üks suuremaid projekte on Venemaal 46 000 ruutmeetrine parkimismaja. Valgevenes ehitavad nad IT valdkonna kontoreid. „Me oleme väga huvitatud töö tegemisest ka Eestis ning soovime ehitada 20% suurema parkimismaja, kui on siin tavaks.“

Üle miljonilise müügikäibega ettevõtte Baltic Energy Services tegevjuht Kaido Veldemann ütles tänukõnes, et nad võtavad seda auhinda avansina 2013 aastaks. „Käibekasvus mõjutas elektrituru struktuursed muudatused ja klientide käitumise muutused,“ rääkis Valdermann. Lisades, et hea tulemuse taga on meie enda inimeste tugev töö, mida oleme teinud alates 2009 aastast.

„Meie segmendis on kliendid aru saanud, et elektri ostmist ei ole tarvis teha selleks, et saada eelarvesse mingi number, vaid see on midagi enamat ja läbimõeldud tegevus,“ kommenteeris Veldemann.

Baltic Energy Services turuosa energiamüügi segmendis on natuke üle 10%, mis on saavutatud Valdermani sõnul läbi järjepideva töö.

Alla ühe miljonilise müügikäibega ettevõte Leventek ei saanud kahjuks Müügi TOPi autasustamisel osaleda.

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111