Maarit Eerme • 19 september 2013

Müügipraktik: Ära avalda hinda enne kui vajadused selged

Müügipraktik Madis Kiho kinnitas Müügijuhtimise aastakonverentsil Läbimurre, et klient kuulab müügimeest hoolega niikaua, kui avalikustatakse hind ning soovitas sellega võimalikult kaua oodata.

Müügipraktik Madis Kiho, kes on juba kaheksa aastat teinud müügitööd Londonis, kirjeldas, et  võimalik on müüa lõpptarbijale kahtel moel. Üks võimalus on see, kus klient tuleb meie juurde poodi ehk tegemist on poemüügiga. Teine võimalus on see, et meie läheme kliendi juurde ehk otsemüük. Kiho sõnul juhib esimesel juhul kohtumist klient. Tema valib ja edastab enda soovid. Otsemüügi puhul on vastupidi. Müügimees juhib kogu vestlust.

„Müüja peab hoidma hinna avalikustamist kinni niikaua, kui on selgeks tehtud kliendi vajadused,“ rääkis Kiho Müügijuhtimise aastakonverentsil "Läbimurre" ja lisas, et klient kuulab müügijuttu niikaua, kui on teada saanud toote/teenuse hinna. „Senikaua on võimalik müügimehel klienti enda ohjes hoida.“

Põhiline erinevus Inglismaa ja Eesti müügimehe vahel on see, et Inglismaal toimub suurem hulk müüki läbi otsemüügi ning Eestis keskendutakse pigem poemüügile. Kiho sõnul ei ole klientidel mingi probleem müügimeest enda koju lasta juhul, kui see nõuab toote kohapeal tutvustamist ja klient sellest tõesti mingit kasu saab. Samas on Eestis olnud väga palju vastukaja, miks tarbija peab näiteks tolmuimejat kodus ostma.

Üheks erinevuseks Inglismaa ja Eesti müügi vahel on see, et Eestis orienteerutakse klientidele, kellel on raha ning kui raha ei ole, siis järelmaksu võimalusele. Inglismaal on tooteid osta kahel moel – kas enda rahaga või kellegi teise rahaga. „Pärast seda ütlust muutuvad klientid üldiselt rõõmsamaks,“ ütles Kiho. Inglismaal on näiteks laenuga ostmine soodsam, kui enda raha eest. Näiteks ostes sularahas on toote hind 100 ja kui ostad laenuga, siis on hind 90. Kuidas on see võimalik? "Pangad maksavad vahe kinni oma boonustega müüjale, et nad pakuksid pigem laenuga ostmise võimalusi."

Lõpetuseks ütles Kiho, et ei maksa unustada, et müük on FUN ja seda peaks tegema suure mõnuga.

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111