Maarit Eerme • 20 september 2013

Palka inimene, kes suudab raha koju tuua

Müügijuhtimise aastakonverentsil ütles Baltika Grupi tegevjuht Meelis Milder, et müügimeeskonna taset saab tõsta, kui palgata inimesi, kes suudavad raha koju tuua.

Baltika Grupi tegevjuhi Meelis Milderi sõnul on palgasüsteemi üle arutamine veider. „Sisendi eest makstakse niipalju kui on võimalik ja rohkem ei saa maksta, kui sa teenida ei suuda,“ ütles Milder. Milder sõnul on ajalooliselt väljakujunenud teatud palgatase mida mingil ametipositsioonil maksta.

„Mina näen, et Eesti palgaturul on selged eelised, sest palgaturgu kujundab reaalne pakkumise ja nõudluse suhe. Iga töötaja palk lepitakse Eestis kokku läbirääkimiste käigus töötaja  ja tööandja vahel ning palkades on vastavalt tööturu olukorrale olemas vajaduspõhine paindlikkus liikuda ülesse või allapoole. Seetõttu ei ole üldine palgatõus Eestis kellegi käes, vaid töötab turumajanduse põhimõttel,“ on Elisa Eesti juhatuse esimees Sami Seppänen kindel. „Samas kui riikides, kus on suured ametiühingud pannakse korraga paika kümnete tuhandete või isegi rohkemate töötajate palk ning see mudel on kaugel paindlikkusest ning tööturu reaalse vajadusega arvestamisest.“ 

Gate Me nõukogu esimees Raido Pikkari sõnul ei mõisteta Eestis optsioonistruktuure. See tähendab, et võtmetöötajad seotakse ettevõtte optsioonidega. „Paljud töötajad siin ei mõista seda ja seega tuleb palgata inimene teisest kultuurist, kus seda mõistetakse,“ rääkis Pikkari. Startup ettevõtete puhul on Pikkari sõnul mõttetu rääkida palkadest, sest seal on võimalik pakkuda optsioone ja ettevõttes kaasalöömist.

Pikkari rääkis ka, et Eestis on müügikultuur lapsekingades, seega on neil sihtturu põhised müügiinimesed, kes tunnevad vastavat kultuuri ja tänu sellele suudavad ka rohkem müüa.

„Eestis on liiga palju on inimesi, kes saavad enda töö eest liiga vähe palka,“ on pikaaegne Põltsamaa Felixi juht Anti Orav kindel. Samas on ka palju neid inimesi, kes saavad konkurentsivõimelist palka ja erinevad tööstusettevõtted on võimelised palkama inimesi väljaspool Eestit. Palga muudatuste käivitamiseks saab Orava sõnul see, et inimesed hakkavad hääletama jalgadega. 

Milder lisab palgateema lõpetuseks veel, et aegajalt on mõistlik palgata inimesi, kelle tasu on teistest kõrgem. „Tema toomine võimaldab ettevõttel saavutada väga head tulemused,“ ütles Milderjalisas, et kui tahate inimeste keskmist taset tõsta, siis tuleb palgata inimesed, kes suudavad selle raha ka koju tuua. „Muud moodi ei ole võimalik läbimurret saavutada,“ lõpetas Milder palgateema.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548
Kerli Vau
Kerli VauReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 550 2861
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884