17 oktoober 2013

Ettevõtjad tõstavad palku

Ettevõtjad planeerivad järgmise aasta eelarvesse palgakulu kasvu, kuid uute töötajate värbamisele rõhku ei panda, kirjutab tänane Äripäev. 

Ettevõtjad kinnitavad kui ühest suust - järgmise aasta eelarves on palgakulu tänavusest suurem. Klick Eesti AS juht Marko Kalve nentis, et hoolimata sellest, et järgmise aasta plaanid on alles tegemisel, on palgakulu võrreldes eelmise aastaga suurem.

Turvafirma AS G4S Eesti juhatuse liige Artjom Sokolov märkis samuti, et järgmise aasta palgafond saab kindlasti mõnevõrra suurem olema. Palgakulu kasvab ettevõttes kolme peamise faktori arvelt: riikliku alampalga kasv,  langustrendis olev tööpuudus, mis Sokolovi sõnul avaldab turvasektorile veelgi suuremat survet töötajate leidmiseks ning kolmandaks soovib ettevõte diferentseerida staažikamate ja kompetentsemate turvatöötajate töötasusid. Viimast kasutab G4S töötajate hoidmiseks ettevõttes.

Miks uusi töötajaid juurde ei palgata, loe pikemalt tänasest Äripäeva paberlehest. Mis toimub palkadega järgmisel aastal, kuidas endale suur töötasu välja võidelda ning kuidas palgasurve all edukalt tegutseda ja võtmetöötajaid tasustada, neid ja teisigi uudiseid vahendab tänase päeva jooksul Äripäev Palgafoorumilt. Loe kindlasti.

Autor: Äripäev , Kirjutab Äripäev

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111