Aira Tammemäe • 8 november 2013
Jaga lugu:

Eestis hindab ärimees huumorit, Lätis tumedat ülikonda

Kolmes Balti riigis tehtud küsitluse järgi rõhub kaasaegse äriinimese kuvand Eestis lisaks hoolitsetud välimusele ka heale huumorisoonele, lätlased ja leedukad panustavad enam klassikalistele valikutele.

Electroluxi toel valminud uuringus "Kaasaegse äriinimese kuvand Eestis ja teistes Balti riikides" küsiti inimeste käest, mida kõike peaks ühe modernse ärimehe või -naise garderoob ja kodune majapidamine sisaldama.

Uuringu tulemused näitasid eri rahvuste vahel nii mõndagi huvitavat ja erinevat. Näiteks:

  - Eestis hinnatakse head huumorisoont palju kõrgemalt (tähtsuse järjekorras 4. kohal) kui Lätis või Leedus (kohad 6.-10. vahel);  - Tumedat ülikonda hindavad lätlased oluliselt tähtsamaks ärimehe "varustuseks" (4. kohal) kui eestlased ja leedukad seda teevad (7.-8.);  - Ülikonnaga käsikäes käivad ka stiilsed siidlipsud - neid eeldab või soovitab ärimehel kasutada 77% lätlastest, 68% leedukatest kuid ainult 46% eestlastest;  - Lätlased ja leedukad riietaksid tumedasse kostüümi ka naise märksa sagedamini (ca 60% sealsetest vastajatest pidid seda kas oluliseks või soovitavaks) kui eestlased (37% nägi kostüümi naisele olulisena või soovitavana);  - Leedu ärimees peab valdama kõne- ja kirjakeelt laitmatul tasemel. Seda nõudis kõige suurem arv kohalikke vastajaid (82%). Eestis ja Lätis positsioneerus omadus 3. kohale (69%-75% vastajatest).  - Läti ja Leedu ärinaised on sunnitud pöörama erilist tähelepanu oma maniküürile. Ainult paar protsenti sealsetest vastajatest arvas, et selle tähtsus edukuse ja kaasaegsuse kuvandile on vähene. Eestis ollakse teema osas oluliselt leebemad (10% pidi asja vähetähtsaks).

Ühel meelel ollakse kõigis kolmes riigis sellest, et ulatuslikud teadmised toitudest ja veinidest pole naistele oluline eduka ärisuhtluse eeldus. Meeste kohal sama näitaja asetses kõikjal tagant poolt neljandal kohal.

Kurioosumid jätkusid, kui kolme Balti riigi inimeste käest küsiti kaasaegsesse majapidamisse kuuluvate seadmete olulisust.

Näiteks Lätis on nutitelefon inimestele tähtsam kui sülearvuti (kõige tähtsamaks üht või teist hindanud vastajate osakaal 54%-41%), kui jällegi Eestis see jääb veel arvutile alla (osakaalus 30-51%) nagu Leeduski (osakaalus 50-52%).

Samuti on huvitav fakt see, et eestlaste ja lätlaste jaoks on nõudepesumasin eduka perekonna sümbolina olulisem kui premium-klassi auto.

Kõige vähem omatakse infot turule tulnud pesumasinatest ja kuivatitest, mis professionaalsetele pesumajadele sarnaselt kasutavad rõivaste värskendamiseks auru. Leedus oli robottolmuimeja umbes sama tundmatu.

Tarbijauuring "Kaasaegse äriinimese kuvand Eestis ja teistes Balti riikides" viidi läbi ajavahemikul 09.-16.10.2013 kolmes Balti riigis. Küsitluse tegi uuringufirma SKDS, kes küsis igas riigis 200 mehe ja 200 naise arvamust vanuses 25-55 eluaastat. Vastajad olid töötajad ja/või ettevõtjad, mitte-füüsilise töö tegijad.

 

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee