Aira Tammemäe • 18 november 2013

Lyonessi ärivorm on arenenud püramiidskeemist

Lyoness Eestit esindav suhtekorraldusagentuur kinnitab ettevõtte seost püramiidskeemiga, märkides, et see on püramiidskeemi edasiarendus.

Aljase kinnitusel on kaardi soetanud inimese peamiseks ülesandeks otsida tuttavaid, kes oleksid valmis süsteemiga liituma.

Hiljuti avas Eestis kontori soovitusturundusfirma Lyoness, mida paljud peavad järjekordseks püramiidskeemiks.

Aljas nimetab Lyonessi muu hulgas püramiidskeemist välja arenenud ärivormiks. „See teema võiks huvi pakkuda just seepärast, et tegemist ei ole traditsioonilise püramiidiskeemiga, vaid sellest välja arenenud ärivormiga, mille kohta inimesed ei oska halba aimata,“ kirjutab ta oma e-mailis.

Lyoness Eesti juht Ott Neeme nimetab 2000eurost kinkekaarditellimust osaliseks makseks tulevaste ostude eest: „Tippostjad ehk Premium-liikmed on Lyonessi kaudu ostnud 20 000 euro eest aastas või kavatsevad seda teha, sooritades osalise makse tulevase suurema ostu eest, nagu 2000eurone kinkekaarditellimus,“ kirjeldab Neeme.

Ta lisab, et kuigi Lyonessi puhul on kõige keskmes ostlemine, ei tähenda müügivõrgustikus aktiivne olemine mitte ainult Lyonessi soodustuste soovitamist, vaid eelkõige ostlemismahu tekitamist, ostes Lyonessi lojaalsuskaupmeeste juurest koos teiste Lyonessi liikmetega.

„Müügivõrgustiku abiga saavad isikud ja ettevõtted luua Lyonessi ostlemiskogukonna sees oma, soovitustel põhinevaid ostlemisvõrgustikke ja iga uus liige saab kasu Cashbacki kaudu ning Premium-liikmed saavad kasutada ka lisasoodustusi, mis kaasnevad suurelt ostumahult ostlemisvõrgustikus.“

Toimetuse märkus

Äripäev AS poolt avaldatud 15.11.2013 artikkel pealkirjaga „Järjekordne soovitusturundus vallutab Eestit“, 18.11.2013 artikkel pealkirjaga „Andkem püramiidskeemidele tõene hinnang“ on analüüsinu Lyoness Eesti OÜ äritegevust Eestis. Selgitame, et artiklitega anti erinevaid hinnanguid Lyoness Eesti OÜ äritegevuse soovitusturunduse osale ning nende eesmärgiks ei olnud anda negatiivset hinnangut, s.h. püramiidskeemi osas Lyoness Eesti OÜ ostlemiskogukonna ning lojaalsusprogrammile

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111