Silja Oja • 11. detsember 2013
Jaga lugu:

Rain Vääna: arenguvestlus on teekonna planeerimine

Ragn-Sellsi juht Rain Vääna rääkis eile Tallinnas toimunud Äripäeva Psühholoogiakonverentsil arenguvestluste uutest väljakutsetest.

Kokkuvõte Rain Vääna ettekandest.

Lõhe on suur: Vastupidiselt töötajate üldisele arvamusele usuvad Eesti ettevõtete juhid ise, et nad on väga head kuulajad. Ootused juhtidele on suured. Mida teha selleks, et head tulemused oleksid meie pingutuste loomulik tagajärg ja mitte stressiga saavutatud erandid?

Juhi ülesanne ei ole allutada ega ainult tulemusi nõuda. Rain Vääna rääkis, millise muudatuse tema 6 aastat tagasi läbi tegi ja kuidas temast sai oma inimesi arendav tippjuht. Algaja juhina oli tal tunne, et töötajad ei täida piisavalt täpselt tema juhiseid ja ei kuuletu kõiges nii nagu peaks. Alles hiljem tuli arusaamine, et juhi eeskuju, peegeldub töötajate suhtumises ja tegevuste tulemuslikkuses. Sul ei ole õigust nõuda teistelt seda, mida sa endalt ei suuda nõuda.

Kui me ei ole valmis iseennast muutma, siis ei suuda me muuta oma töötajate suhtumist. Juhi jaoks on alati raske oma töötajaid ära kuulata ja toetada. Samas on just see kõige vajalikum. Parim tagasiside oma tööle juhina on töötajate usaldus.

Arenguvestlus on teekonna planeerimine. Mõnus on minna, kui tead kuhu lähed ja kellega lähed. Hea, kui tagasisidet annab tulemustele töötaja ise, mitte ainult juht.

Arenguvestlustel räägitakse põhiliselt inimeste nõrkustest. Keskendu tugevuste pidevale arendamisele, sest need omadused on heade saavutuste põhjuseks mitte nõrkused mida hea meelega esile toome. Vähenda nõrkusi.Masinaid on lihtne osta, aga häid inimesi on raske leida. Võimalda oma inimestele kõik, et nad areneksid. Küsimus pole ainult koolitustes, vaid üldises suhtumises.Arenguvestlused vii läbi sundimatus õhkkonnas ja keskendu töötaja oskuste ja isikuomaduste arendamisele.

Suhtle oma tiimi liikmetega ka siis kui nad asuvad erinevates riikides. Helista neile tihedamini! Ära karda helistada „niisama“.

Ole eriti tähelepanelik, kui mingi olukord või teema paneb sind ennast kehvasti tundma ja surub sind mugavustsoonist välja – just sellistes olukordades õpid kõige rohkem!

Ragn-Sellsis on 280 töötajat. Neist 52 on töötanud ettevõttes rohkem kui 10 aastat, 21 on töötanud kauem kui  15 aastat ja 4 pikemalt kui 20 aastat.

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt