Maarit Eerme • 8 jaanuar 2014

Kus vahetusid juhid 2013?

Kokkuvõte möödunud aasta juhtide liikumisest, jaekettidest,  telekommunikatsioonist ja suurte müügigurude külastamisest.

Uued juhid ning Baltika jaemüügijuhina Pille Põldsam.., kui eelmine ostudirektor Vaido Padumäe liikus Baltikumi keskostu hangete direktoriks., kellel on Nestes erinevatel ametikohtadel töötamise kogemus 15 aastat. I.L.U ketti arendama., kelle eesmärgiks on suurendada ettevõtte müüdavate kaubamärkide turuosasid. asub tööle kontserni turundusjuhina.. Endine tegevjuht River Tomera jätkab juhatuse liikmena keskendudes edaspidi pigem elektri sisseostule. omandas augustis 50% brändi Pärnu Konverentsid omavast ettevõttest OÜ Balti Juhtimiskonverentsid. Mai kuus ühendati Kalevi ja Põltsamaa Felixi juhtimised, mille tulemusena pidi Anti Orav Põltsamaa Felixi juhi kohalt lahkuma., kes enne tööle asumist töötas neli aastat Karums Eesti juhina.

- Jaanuari alguses lahkus Tele2st mitu müügivaldkonna tippjuhti, kelle ametikohad kaotati. Põhjuseks toodi ettevõttes toimuvad struktuurimuudatused.- Veebruarist alates töötab ERGO jaemüügijuhina Sven Freiberg

- 20. märtsist alates juhib tekstiilteenuste pakkujat Lindströmi tegevjuht Ivo Kirss

- Aprillist võttis Rimi ostujuhtimise üle Elen Terras

- Aprillist alustas Neste jaemüügijuhina tööd Kristi Pari

- Aprilli keskpaigas liikus Selveri ostudirektor Tiiu Valk

- Juuli keskel alustas tööd Iv Plussi müügidirektor Mart Sule

- Augustis teatas Rakvere Lihakombinaadi emafirma HKScan, et senine Soome üksuse juht Anne Mere

- Alates augustist on Elektrimüügi AS´i uus tegevjuht kümneaastase müügivaldkonna kogemusega Jaak Urm

- Põltsamaa Felixi endine juht Anti Orav

- Detsembrist alates on Balti Veski AS turundusdirektor Heikki Põhi

Ennustused

- Aasta alguses ennustati, et aasta jooksul kasvab autode müük 10% ning inimesed hakkavad tooteid ostma rohkem liisingu ja krediitkaardiga.- KPMG uuringu tulemusena selgus, et 79% ettevõtjatest plaanib tõsta palka.

Tarbijakäitumine

Aasta alguses kinnitasid kaupmehed, et tavatarbijate käitumises on toimunud muudatusi. Eelistatakse kvaliteetsemaid asju kuid tootel peab olema kampaania hind. Samuti ostetakse rohkem toorainet, et toit ise kodus valmistada. Ökotooteid peetakse nišši toodeteks ning hüpermarket asendab eripoodi.

Tootjate ja jaekettide kohtumised - Möödunud aastal toimus kaks jaekettide ja tootjate seminari, kus arutleti toodete saamist jaeketti, omamärgitoodete osatähtsusest, kampaaniatest ning arutati tootjate ja jaeketi omavahelisi probleemkohti.

- Aprillis sai kirjutatud sellest, et ETK karmistas tarnelepingu punkte, mis surub tootjad ja hulgikaupmehed nurka. 

Telekommunikatsioon Aasta jooksul toimus telekommunikatsiooniturul mitmeid kemplemisi. Arutleti, et kellel on parem mobiilside kvaliteet, hämati klientide arvuga ning vaieldi turuosa liidrikoha üle.

Müügigurud külastasid Eestit

Möödunud aastal külastas Eestit kaks suurt müügiguru. Mais andis loengu Soome Aalto ülikooli müügiprofessor Petri Parvinen, keda käis kuulamas üle 300 müügiinimese ning oktoobri lõpus esines hiilgavalt USA müügiguru Brian Tracy, keda käis Estonia Kontsertsaalis kuulamas 600 inimest.

Põnevat - Lyonessi soovitusturundus vallutab Eestit.

- Ergo tõi Balti äride kontori Eestisse.- Esimesena Eestis elektrikeriseid tootma hakanud OÜ Huum alustas eksporti Soome ning otsib ka uusi turge. 

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111