Maarit Eerme • 13. jaanuar 2014
Jaga lugu:

Joik soovitab: kohane uue turu erinõudmistega

Eestimaine looduskosmeetikafirma Joik on oma eelmise aasta ekspordinumbritega rahul. Teistele ettevõtetele soovitab Joiki turundus- ja ekspordijuht Kadri Mäesalu uue turu erinõudmistega kiirelt kohaneda.

Üldine Eesti eksport oli möödunud aasta novembris koondnumbrina kuuendat kuud järjest languses. Sektorite lõikes oli ka kasvajaid, kuid ka langejaid. Üheks langejaks olid näiteks masinavalmistajad. Joik kuulus sektorisse, mis veidi kasvas.

"Oleme rahul, kuna asusime ekspordiga tõsisemalt tegelema alles aastal 2012 ja ekspordi osakaal on kasvanud vastavalt ootustele. Eriti rõõmsaks teeb meid Jaapan, kus algas Joiki toodete müük eelmise aasta juunis ja aasta lõpuks tõusid nad juba meie suurimaks ekspordipartneriks," rääkis Mäesalu.

Joiki eksport paisus möödunud aastal 2012. aastaga võrreldes 44%.

"2013. aastal tegime eelkõige tööd ekspordipartneritega, kellega oli juba varasem kontakt loodud, nagu Venemaa, Jaapan, Soome, Norra. Sel aastal plaanime, et kasv tuleks suurem kui eelmisel aastal. Rõõmustav on see, et kasvame väga jõudsasti ka Eesti turul, aga ideaalis sooviksime ekspordi osakaalu käibest oluliselt kasvatada," seletas Mäesalu.

Tema sõnul on lisaks kaugematele maadele 2014. ja 2015. aastal plaanis aktiivsemalt tegelda ka Euroopa turgudega.

Kui midagi peaks teistele soovitama, siis Mäesalu hinnangul on välisturgudele minemise puhul väga oluline kohaneda selle turu nõudmiste ja erisoovidega. "Selge on ju see, et tarbija Jaapanis on pisut erinev Eesti klientuurist," märkis Mäesalu.

Joik on see õnnelik ettevõte, keda välispartnerid ka ise üles otsivad. "Uute ekspordimaade leidmiseks teeme end nähatavaks ja tegeleme brändiehitusega, et võimalikud partnerid meid ise üles leiaks, mida juhtub viimasel ajal aina sagedamini. Samuti paneme suurt rõhku tootearendusele, et tagada võimalikult atraktiivne tootevalik," lisas ta.

 

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee