Maarit Eerme • 3 veebruar 2014

Paindlik töö tõmbab ligi ja hoiab tipp-personali

Uuringu tulemused kinnitavad, et 80% vastajatest valiksid sarnase töö seast selle, mis võimaldab paindlikult töötada ning 74% kinnitab, et paindlik töö muudab personali püsivamaks.

Ülemaailmse tööruumide pakkuja Reguse viimasest uuringus tulemustes kinnitavad Eesti ettevõtjad, et paindlik töö on tihti tööpakkumiste kaalukeeleks.

Töötajate leidmine on kallis protsess, mille kulude kärpimine on paljude globaalsete firmade eesmärgiks. Personalijuhtimise assotsatsiooni CIPD hinnangul maksab töötaja lahkumine £ 4 625, juhtide ja professionaalide puhul isegi £ 5 000. Üle kolmandiku firmadele on töötaja säilitamine prioriteet, seega kuidas saab kärpida värbamiskulusid, meelitada tipptasemel töötajaid ja hoida neid tööl? Paindlik töö lahendab küsitlusele vastajate arvates kõik need kolm küsimust.

Uuring kaardistas rohkem kui 20 000 tegevjuhi ja firmaomaniku arvamused 95 riigis. Tulemustest selgus, et Eestiski võib paindlik töö vähendada tööjõu voolavust ja sellest tulenevaid personaliotsingu kulusid, sest 76% vastajatest viitas paindlikule tööle kui ühele neist hüvedest, mis tipptalente meelitavad.

Uuring leidis ka, et:

• 70% vastajate väitel muudab paindliku töö võimalus töötajad lojaalsemaks;

• 62% keelduks töökohast, kus paindlik töö on välistatud;• 58% väitis, et nad oleksid oma eelmisel töökohal kauem olnud, kui seal oleks olnud paindliku töö võimalus.

“Tipptalentide palkamine ja hoidmine on edukate ettevõtete jaoks alati prioriteet olnud, aga sugugi mitte kõik neist ei saa endale lubada konkurentsis püsimiseks hiiglaslikke preemiate või ligitõmbavate palkade maksmist,” kommenteeris uuringut Regus Baltimaade asepresident Ruud Doogen. Ta lisas, et tööjõu voolavuse vähendamine on samuti väga oluline, et vältida personaliotsingule tehtavaid kulutusi ja ebamugavaid palkamisprotsessi

Paindlik töö pakub olemasolevatele ja potentsiaalsetele töötajatele väihem stressi ning paremat töö ja eraelu tasakaalu. Doogen ütleb, et paljud vastajad valivadki oma töö just paindlikkuse järgi.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111