bestsales .ee • 4 veebruar 2014

Ees ootab palgatõus

CV Keskus viis novembris läbi iga-aastase Eesti tööturu-uuringu, et taaskord välja selgitada Eesti ettevõtete ootused tööturu lähituleviku osas. Uuringus osales üle 1100 tööpakkuja ning selgus, et 38% ettevõtetest kavatseb lähikuudel palkasid tõsta.

CV Keskus kirjutab enda veebis, et Eesti kesiste palkade üle on viimasel aastal meedias korduvalt arutletud ning inimeste rahulolematust oma palkade üle näitavad ka nende läbi viidud uuringud. Tulemustest on selgunud, et 40%-l inimestel puudub igasugune motivatsioon oma tööd jätkata, 75% oleksid nõus töötama välisriigis ning 86% inimestest käivad haigena tööl, et palgas mitte kaotada.

 „See statistika näitab, et heade töötajate hoidmise nimel tuleb Eesti ettevõtjatel rohkem pingutada. Vastasel juhul meelitavad naaberriikide tööpakkujad kvalifitseeritud tööjõu suurema palganumbriga endale ning seeläbi kannatab Eesti ettevõtete konkurentsivõime. Surve palkade tõstmisele on märgatav ning seepärast võib järgmise aasta üheks märksõnaks pidada kvalifitseeritud töötajate hoidmist,“ kommenteeris uuringu tulemusi CV Keskuse tegevjuht Paavo Heil. CV Keskuse tööturu-uuringust selgus, et 38% ettevõtetest kavatseb järgmise kuue kuu jooksul palkasid tõsta. Suurima tõenäosusega on palgatõusu oodata toitlustuse, Infotehnoloogia/e-kaubanduse, tervishoiu ning sotsiaaltöö valdkondades. Palkade tõstmise nendes sektorites tõi välja rohkem kui 45% vastanutest. Infotehnoloogia/e-kaubanduse valdkonna palgatõusu suuruseks plaaneeritakse 10-20%, toitlustuse, tervishoiu ja sotsiaaltöö valdkonnas kuni 10%. Võrreldes 2012. aastaga on planeeritav palgatõus suurenenud 12%. Palgatõus on aktuaalsem suuremates ettevõtetes ning tulenevad peamiselt ettevõtte headest majandustulemustest. Palkade langetamist planeeritakse aga enim elektroonika ja telekommunikatsiooni valdkonnas ning palgalanguseks ennustatakse alla 10%. Palkasid kavatseb langetada kokku vaid 1% vastanutest. Aasta varem kavatses palkasid langetada 3% vastanutest. Allpool on toodud kokkuvõtlik ülevaade tööturu-uuringust palkade tõstmisest valdkonniti.

Novembris läbi viidud Eesti Tööturu-uuringus osales 1103 inimest. Vastajad on läbilõige Eesti ettevõtetest, nii ettevõtte suuruse poolest kui ka tegevusvaldkonniti ning piirkonniti. 60% vastanutest olid ettevõtte omanikud või tippjuhid, 15% personalijuhid või – spetsialistid.

 

Autor: bestsales.ee

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111