Mari Mets • 18 veebruar 2014

Konverentsikeskusega peavad kaasnema lennuliinid

Uut konverentsikeskust on Tallinna väga vaja, kuid sellest pole maailmas konkureerimiseks mingit kasu, kui siia pole lennukiga lihtne pääseda, sõnas Viru hotelli tegevjuht Anu Soosaar.

"Sellest on räägitud juba aastaid, et Tallinn vajab ühte suurt ja korralikku konverentsi- ja messikeskust, et konverentsiturismi ergutada ning teiste Euroopa pealinnadega võistelda," ütles Viru hotelli juht Anu Soosaar.

"Siit tekib kohe aga küsimus, et uuring on nüüd küll tehtud, aga mis edasi saab? Millal see valmib? See peaks olema seotud ka lennuühenduse saadavusega. See konverentsikeskus võib olla ükskõik kui kaunis või heade tehniliste võimalustega, aga siia pääsemine peab olema lihtne. Need asjad peavad kindlasti sünkroonis minema," lisas ta.

Tallinna lennujaama juhatuse liige ning möödunud aasta parim turismiedendaja Erik Sakkov nendib samuti, et lennuühendus on praegu puudulik. „Ma ei tõtta ütlema, et meil on sellega kõik korras. Me oleme väike riik ning meil on raske saada ühendust maailma suurte linnadega. Lennuühendus on kindlasti paranenud, kuid see, et me suudaks veel iga päev tuua sisse ekstra tuhaneid inimesi, on praegu kindlasti kitsaskoht,“ tõdes ta.

Kuid seda võin ma küll kinnitada, et lennuühenduse pärast pole ükski üritus mitte kunagi siin ära jäänud. Tallinnasse reisimine on lihtsalt ebamugavam, kuid mitte võimatu,“ sõnas Sakkov.

Soosaar arvas, et mõte ühendada konverentsikeskuse rajamiseks riigi- ja erasektor on hea, sest erasektoris on kindlasti palju paremad opereerimiskogemused kui riigil, kuid ilma täpsete arvutuste ning plaanideta, kellele õlule kui suur osa langeb, ei soovinud ta seda ühisplaani täpsemalt kommenteerida.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548
Kerli Vau
Kerli VauReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 550 2861
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884