Ave Lepik • 12. märts 2014
Jaga lugu:

Kinnisvara hinnatõus pole enam jätkusuutlik

Kel on soov korterit müüa, peab olema valmis tõsisemateks hinnaläbirääkimisteks või küsima kohe reaalset hinda, soovitab kinnisvaraanalüütik.

Veebruaris jätkus Tallinna kinnisvara hinnatõus - müüdud korterite keskmine ruutmeetri mediaanhind tõusis 1312 eurole. Võrreldes jaanuariga kasvas hinnatase 1,8% ja aastaga 24%, kommenteeris Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi.

"On aina selgem, et senine suur hinnatõus pole enam jätkusuutlik, sest see lülitab järjest rohkem välja potentsiaalse ostjaskonna võimalusi kinnisvara soetada," ütles Vähi. "Kõige probleemsemaks on muutunud olukord magalate ning ka mujal asuvate paneelmajade järelturu korterite osas, kus hinnatõus on olnud suurim."

Hinnaootused on tema sõnul muutumas juba liialt optimistlikuks ning pakkumishinnad hakkavad jõudma uusarendustele aina lähemale. See on tekitanud aina suurema hulga müügipakkumisi, mis portaalides jõude seisavad.

"Tulevikku prognoosides tuleb väga selgelt arvestada asjaoluga, et praeguseks on kinnisvara aastane hinnatõus ületanud keskmise palga kasvu juba mitu aastat ja see ei saa enam nii jätkuda," kommenteeris Vähi. "Inimestel on küll endiselt soov osta kinnisvara, kuid nagu näitavad ka Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tellitud uuringud, saab kasvav hind ostuotsuse tegemisel aina suuremaks takistuseks."

Seega, kel on soov müüa, peab olema valmis ka tõsisemateks hinnaläbirääkimisteks või panema kohe reaalsetele oludele vastava pakkumishinna, soovitas Vähi. "Inimestel on buum ja sellele järgnenud krahh väga hästi meeles ning tulevikku hinnatakse palju pragmaatilisemalt," märkis ta.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee