Maarit Eerme • 25. märts 2014
Jaga lugu:

Noored ettevõtjad saavad välismaal luua ärisuhteid

Eesti noor ettevõtjatel on nüüd võimalik taotleda pääsu Erasmus for Young Entrepreneurs programmi, mis pakub kuni kolme-aastase kogemusega ettevõtjatel võimalust sõita 1 kuni 6 kuuks mõnda Euroopa riiki oma äri üles ehitama.

„See programm on Euroopas tegutsenud juba viis aastat, kuid Eestisse laieneti tõsisemalt alles nüüd,“ selgitas programmi üheks Eestipoolseks partneriks oleva Marketingi Instituudi juht Anu-Mall Naarits. Noored ettevõtjad saavad esitada avaldusi ja äriplaane, mille seast valitakse välja ligi 30 ettevõtjat, kes saavad kuni pooleks aastaks sõita oma toodetele otsima uusi turge või uusi allhankijaid mõnda Euroopa riiki. „Selle aja jooksul on osa elamiskuludest programmi poolt tasutud,“ kinnitas Naarits.

Erasmus for Young Entrepreneurs programmi oodatakse ennekõike liituma need ettevõtjad, kel on olemas eristuv toode või vähemalt prototüüp ning soov seda mõnel suuremal Euroopa turul testida.

Proragmmi eestvedaja Euroopa Komisjoni Erasmus for Young Entrepreneurs juht Gloria Lorenzo-Lerones rääkis, et aastas osaleb programmis umbes 700 noort ettevõtjat üle Euroopa ning laiem mõte on innustada eurooplasi rajama oma äri ja edendada rahvusvahelisi suhteid.

„On palju neid edulugusid, kes on käinud programmi raames teises riigis ning hiljem kasvatanud enda ettevõtte käivet 10-50% ning saanud väga palju värskeid mõtteid, kuidas ettevõtet edasi arendada ning edasi viia,“ rääkis Lorenzo-Lerones. Tema sõnul oodatakse mentor ettevõtte juhilt/omaikult just aega ja pühendumist uuele ettevõtjale, mitte ülesande delegeerimist enda assistendile.  

Lorenzo-Leronesi sõnul on programm valmis finantseerima üle Euroopa umbes 700-800 ettevõtte vahetust. „Ootame sellele väga suurt edu,“ oli Lorenzo-Leronesi kindel. Lisades, et hetkel on andmebaasis üle 6500 ettevõtja, kes soovib programmis osaleda. Tema kinnitusel on väga palju mentor ettevõtteid, kes on valmis olema võõrustusettevõtteks uuele ettevõtjale.

Lorenzo-Leronesi sõnul saavad ettevõtjad ise valida, et millisesse Euroopa riiki ja millise sektori ettevõtte juurde soovivad nad minna ning panna paika ka muud tingimused. „Vahetus ei pea toimuma ilmtingimata samas sektoris, sest erinevates sektorites tegutsedes on võimalik saavutada suurem edu ja kogemus on suurem,“ rääkis ta.

Erasmus for Young Enterpreneurs programmiga mõnda Euroopa riiki sõitmiseks saavad taotlusi esitada kuni 23.aprillini kõik Eesti ettevõtjad, kelle ettevõtja staaž ei ületa 3 aastat. Programmi partneritena võtavad taotlusi vastu neli partnerorganisatsiooni.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt