Maarit Eerme • 27. märts 2014
Jaga lugu:

Starman muutis menetluse tulemusel elektrimüügireklaame

Telekommunikatsiooni- ja elektrimüügifirma AS Starman muutis tarbijakaitseameti järelevalvemenetluse tulemusel oma elektripakettide reklaame.

Starman avalikustas nimelt mullu reklaame, milles esitas muu hulgas järgmisi reklaamväiteid: „alati soodsam kui Eesti Energia“ ja „puuduvad tähtajalised lepingud“. Tarbijakaitseamet analüüsis eeltoodud reklaamlauseid sisaldavaid reklaame ning alustas ettevõtte suhtes järelevalvemenetlust, saates firmale möödunud aasta novembris selgitusnõude.

Reklaamlause „alati soodsam kui Eesti Energia“ puhul oli tegemist võrdleva reklaamiga, kuivõrd see viitas otseselt samal kaubaturul tegutsevale konkurendile Eesti Energia AS-ile. Võrdlev reklaam ei tohi olla muu hulgas eksitav, samuti peavad võrreldavad tunnused olema tõendatavad.

Konkreetsel juhul võrreldi reklaamis Starmani ja Eesti Energia elektriteenuse hindu ning väideti, et Starman on alati odavam kui Eesti Energia. Tarbijakaitseamet juhtis Starmani tähelepanu sellele, et seesuguse reklaami avalikustamise jätkamiseks oleks firma pidanud tõendama selle väite õigsust. Kuivõrd Starman möönis, et tal ei ole võimalik tõendada, et ta on igal ajahetkel Eesti Energiast soodsam, siis lõpetas ettevõte kõnealust reklaamlauset sisaldavate reklaamide avalikustamise.

Reklaamlause „puuduvad tähtajalised lepingud“ puhul oli tegemist valeväite esitamisega reklaamis ja seega reklaami põhinõuete rikkumisega. Reklaamiseaduse üldnõuete kohaselt ei tohi reklaamis esitada valeteavet.

Kõnealune reklaamlause viitas sellele, nagu ei sõlmiks Starman üldse tähtajalisi lepinguid. Tulenevalt nii Starmani üldtingimustest kui ka võlaõigusseaduse sätetest saab ettevõtte reklaamitavate elektripakettide lepinguid käsitleda teatud juhtudel siiski tähtajalistena. Seega oli reklaamlause tarbijakaitseameti hinnangul käsitletav valeteabe esitamisena reklaamis. Ameti sekkumisel lõpetas Starman kõnealust reklaamlauset sisaldavate reklaamide avalikustamise.

Kuna Starman lõpetas ülaltoodud reklaamlauseid sisaldavate reklaamide avalikustamise, siis lõpetas tarbijakaitseamet tänavu märtsis ettevõtte suhtes järelevalvemenetluse.

 

 

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt