Maarit Eerme • 7. aprill 2014
Jaga lugu:

Nielsen: Eesti edukaim uus toode oli Tere piim D-vitamiiniga

Turu-uuringute firma Nielsen selgitas välja möödunud aasta Eesti turule toodud toidu- ja esmatarbekaupade seast edukaimad, kus esikoha pälvis Tele piim D-vitamiiniga.

Teisele kohale tuli Valio Alma Eesti või ja kolmandale Kalevi Mesikäpp piimabatoonike vahvliga.

2013. aasta kõige edukamate uute toodete leidmiseks viis Nielsen läbi kaheosalise uuringu. Esmalt analüüsiti ketikaupluste 2013. aasta müügiandmeid ning leiti eri tootegruppide parimad uued tooted vastavalt nende keskmisele kuisele müügikäibele. Teine osa koosnes tarbijauuringust, kus internetiküsitluse käigus selgitati välja, kui suur hulk tootegrupi tarbijatest on antud toodet ostnud. Mõlema osa tulemused koondati ühisesse indeksisse, mis määras toodete üldise järjestuse.

Erinevates tooterühmades olid Eestis edukaimad uued tooted järgnevad:

Sarnane auhind anti välja ka teistes Balti riikides. Lätis kuulutati 2013. aasta edukaimaks uueks tooteks Lacplesis Ekstra õlu ja Leedus Jacobs Kronung Golden Edition jahvatatud kohv.

Edukamate uute toodete valimise viis Nielsen Baltikumis läbi kuuendat korda. 2012. aasta edukaim uus toode Eestis oli Leiburi Mitmevilja Röst.

Nielsen on rahvusvaheline turu-uuringute firma, mis tegutseb rohkem kui 100 riigis üle maailma. Eestis mõõdab Nielsen juba 20 aastat regulaarselt toidu- ja esmatarbekaupade jaemüüke ning viib läbi erinevaid tarbijauuringuid.

 

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee