Maarit Eerme • 3. juuni 2014
Jaga lugu:

10 ajajuhtimise nõuannet

Entrepreneur.com annab 10 ajajuhtimise nõuannet, mis töötavad. Artikli sõnul peab enne ajajuhtimist endale selgeks tegema aja mõiste.

Aeg on ajapunkt, mis möödub ehk lihtsustatult, see on, kui asjad juhtuvad.

On kolm kohta, kuidas aega kulutada: mõtted, arutelud ehk koosolekud, erinevad tegevused. Need kolm punkti kehtivad sõltumata sellest, mis tööd te teete.

Katseta neid tehnikaid, et saada oma aja peremeheks:

1. Kanna kaasas enda kalendermärkmikku ning kirjuta sinna kõik oma nädala mõtted, koosolekud ja tegevused. See aitab aru saada, kui palju sa päeva jooksul jõuad ära teha ning kuhu kaob aeg. Kalendrist saada vaadata, kui palju on kulutatud aega tulemuslikule tööle ning kui palju aega on raisatud mittetulemuslikele mõtetele, koosolekutele ja tegevustele.

2. Olulised tegevused peavad olema ajaliselt määratletud. Tegevuste nimekiri muutub niikaua pikemaks, kuni need ei ole tehtud. Pane endale kalendrisse aeg, millal sa nendega tegeled. Hoia distsipliini selles ajablokis.

3. Planeeri oma ajast 50% veeta  mõtete, koosolekute ja tegevustega, mis toovad sulle enim tulu.

4. Planeeri enda ajakavasse ka katkestusi ehk puhkepause. See on aeg, kui sa eemaldud tegevusest, mida sa teed.

5. Võta päeva esimesed 30 minutit, et planeerida oma päevategevused. Ära alusta oma päeva enne, kui oled päevaplaani paika saanud. Päeva kõige olulisem hetk on see, kui sa planeerid aega plaanide jaoks.

6. Enne igat telefonikõnet võta viis minutit ja reasta eesmärgid, mida soovid antud kõnega saavutada. Sellisel juhul on võimalik hinnata, kas sa saavutasid oma eesmärgi või mitte. Võta ka pärast kõnet viis minutit, et analüüsida, et kas saavutasid soovitud eesmärgi või mitte. Kui mitte, siis mis jäi puudu? Mida kavatsed ette võtta, et järgmine kord telefonikõne eesmärk täituks.

7. Pane uksele silt „mitte segada“, kui sa pead kindla peale töö valmis saama.

8. Harjuta ennast mitte vastama telefonile, sest see heliseb ja e-mailidele, sest need annavad enda saabumisest märku. Ära anna koheselt inimestele enda tähelepanu, kui see ei ole absoluutselt ettevõtte seisukohalt tähtis pakkuda inimestele kohest reageeringut. Pane enda kalendrisse aeg e-mailidele vastamiseks ja telefonikõnedele tagasihelistamiseks.

9. Blokeeri enda jaoks sellised segajad nagu Facebook ja teised sotsiaalmeediakanalid. Seda ainult juhul, kui sul ei ole neid tarvis, et arendada enda ettevõtet.

10. Pea seda meeles, et alati ei ole võimalik kõiki asju ära teha. Pea meeles ka seda, et hea oleks kui 20 protsenti sinu mõtetest, koosolekutest ja tegevustest annavad 80 protsenti sinu tulemustest.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt