Maarit Eerme • 9. juuni 2014
Jaga lugu:

Sulling: Eesti toetab ettevõtete soovi laieneda Hiina turule

Ningbo sadamalinnas Kesk- ja Ida-Euroopa ning Hiina kaubandusministrite kohtumisel kõneledes rõhutas Eesti väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling  Eesti huvi kasvatada kaubavahetust Hiinaga.

„Meie eesmärgid on kaubavahetuse elavdamine, kaubandusdefitsiidi vähendamine ning vastastikuste investeeringute suurendamine,“ rääkis minister Sulling oma kõnes.

Eesti toodete eelistest kõneledes rõhutas minister nende kõrget kvaliteeti ning loodussõbralikkust, tuues eraldi esile Eesti toiduainetetööstuse võimalused Hiina turul. Selle sektori potentsiaali tunnistas ka Hiina kaubandusminister Gao Hucheng.

Ningbos toimub Hiina ning kuueteistkümne Kesk ja Ida-Euroopa riigi majanduskonverents ning 8.-11. juunini tarbekaupu eksportivate ettevõtete mess, kus on üles seatud ka Eesti messistend. Koos minister Sullinguga viibib Ningbos Eesti ettevõtjate delegatsioon, kes otsivad võimalusi Hiina turule laienemiseks.

Eesti jaoks on Hiina Aasia kõige olulisem kaubanduspartner – 2013. aastal oli Eesti kaubavahetuse kogukäive Hiinaga 558 miljonit eurot. Sellest eksport 99 ja import 459 miljonit eurot. 

Hiinasse investeerida või laieneda plaanivatel ettevõtetel tuleks nõu saamiseks pöörduda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poole. 

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee