Maarit Eerme • 1. september 2014
Jaga lugu:

FOTOD: Ülemiste Citys avati täna Eesti suurim restoran Dvigatel

Täna avati Ülemiste Citys Eesti suurim, ligi 1743m² söögikoht Restoran Dvigatel. Uus söögikoht on keskendunud peamiselt lõunatoidu pakkumistele ja suudab teenindada kuni 3000 inimest päevas.

Restorani toitlustajaks on rahvusvaheliselt tuntud Sodexo kontsern, kes pakub teenust näiteks Eiffeli tornis, Dakar Rallyl, French Openil, olümpiamängudel ja Eestis esmakordselt Ülemiste Citys.

„Restoran Dvigateli näol on tegemist Eestis täiesti ainulaadse restorani kontseptsiooniga, mis on keskendunud peamiselt tööajalisele toitlustusele ja püüab seda pakkuda väga kõrgel tasemel,“ selgitas Tecnopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov. „Usun, et viime sellega tööajalise toitlustuse Eestis uuele tasemele.“

Jostovi sõnul on inimeste teadlikkus ja nõudmised töö ajal tarbitavale toidule aastatega järjest kasvanud. „Lõunatoidu tase võiks sageli olla kõrgem ja valik laiem. Kuna lõuna jääb paljudele inimestele ikkagi peamiseks suuremaks söögikorraks päevas, ei tohiks selle kvaliteedis järeleandmisi teha,“ sõnas Jostov. „

Nimi Dvigatel viitab restorani ajaloolisele asukohale – nõukogude ajal asus Ülemiste City alal samanimeline sõjatehas. Ühtlasi tähendab Dvigatel vene keeles mootorit ning annab ülekantud tähenduses edasi mõtet, et täisväärtuslik toit on inimese jaoks käima panev jõud.

Uue restorani toitlustajaks on Sodexo kontsern – maailma üks suuremaid ja tuntumaid sel alal tegutsevaid ettevõtteid, kes pakub teenust ca 75 miljonile inimesele päevas. Näiteks Soomes opereerib ettevõte 350 restorani sh mitmed Technopolise kontsernile kuulvad toitlustusasutused.

„Dvigateli restorani avamisega siseneb Sodexo Eesti turule esmakordselt. Uue riigi lisandumine ettevõtte tegevuskaardile on meie jaoks suur sündmus,“ sõnas Sodexo Põhjamaade kliendihaldur Mikko Lindh. „Dvigateli restorani näol on tegemist kahtlemata väga mahuka projektiga, kuid Sodexol on ette näidata tugevad referentsid rahvusvaheliste projektide haldamisel – eelkõige võimekus toitlustada korraga väga suurt hulka inimesi ja mitte seejuures järgi anda kvaliteedis. Anname endast parima, et selle väljakutsega ka Eestis väärikalt toime tulla.“

Lindhi sõnul pöördus nende poole umbes kaks aastat tagasi ning nad võtsid mitu kuud mõtlemisaega, sest tegemist oli väga tähtsa otsusega. "Hetkel plaanime antud restorani tööle saada ning siis vaatame alles edasi, kas plaanime laieneda Eestis ka mujale või mitte," rääkis Lindh.

Restoran on plaanis kasumisse viia Lindhi sõnul aasta jooksul.

Restorani ruumides on varem asunud toitlustuskohad Mercado ja CityPlatz, kuid viimastel kuudel toimunud ümberehituse käigus sai restoran täiesti uue näo ja sisustuse ning ühtlasi uuendati täielikult söögikoha senine ventilatsioonisüsteem, mis läksid kokku maksma 1,6 miljonit eurot.

AS Technopolis Ülemiste on Tallinna Lennujaama vahetus läheduses asuvale endise Dvigateli tehase territooriumile loodud kaasaegse linnaosa Ülemiste City suurarendaja. Linnakus tegutseb täna üle 200 ettevõtte ning seal on endale töökoha leidnud ca 6000 töötajat. Technopolis Ülemiste AS kuulub 49 protsendilise osalusega AS-le Mainor Ülemiste ja 51 protsendilise osalusega Soome börsifirmale Technopolis Plc.

Sodexo on mitmekülgseid elukvaliteeti parandavaid teenuseid osutav ettevõte alates vastuvõtu-, ohutus- ja koristusteenustest kuni toitlustusteenuste ja bürooruumide haldamiseni. Sodexo tegutseb täna 80 erinevas riigis üle maailma, kus pakub tööd kokku 428 000 töötajale, kes teenindavad ca 75 miljonit klienti päevas. Sodexo Groupi käive on 18,4 miljardit eurot aastas.

Ülemisty Citys Dvigateli restorani avamine  Foto: Andras Kralla
Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee