bestsales .ee • 2 september 2014

Psühholoogiakonverents TASAKAAL

Teadus, lahendus, kogemus

Selle aasta Psühholoogiakonverents on küllastunud paradoksidest ja mängib vastanditega. Tõe kuulutamise asemel näitame inimeses ja inimsuhetes vastuolulisi pooli aitamaks igal osalejal ise valida õige tasakaal. Millised on uue aja inimese uued probleemid ja mida on psühholoogiateadusel selle kohta öelda? Kas lahenduse pakub teadus või  esoteerika? Kuidas juhtida ennast, suhteid, aega?

Huvilistel on võimalik osta aasta veebipilet ning nautida konverentsi endale sobilikus kohas ja ajal kuni aasta lõpuni. Veebipileti ostutingimustega saab tutvuda SIIN.

Aeg:  10.detsember 2014 kell 9.00-17.00

Koht: Tallinna Loomaaia konverentsikeskus

Eriti oodatud: kõik, kes tunnevad huvi inimese ja inimeste vahel toimuvate protsesside vastu. Eriti need, kelle igapäevatööks on suhtlemine ja/või juhtimine.

Registreerimine:  Konverents on hetke seisuga välja müüdud! Ootelehele on võimalik registreeruda SIIN. Veebipileti saate tellida SIIT.

Psühholoogiakonverentsi programm

9.30-10.00 Hommikukontsert

Teadus: Uue aja inimese varjupool

10.00-10.15 Arutelu: Kuidas teaduse uusimad avastused mõjutavad inimest?  Geenitehnoloogia? 3D printeriga uued kehaosad? Võimalus elada 200 aastaseks? Mis tunne on teada ette oma elu ja surma? Kõik tundub lähiajal võimalik, aga mida see kaasa toob

10.15-10.45 Elektromagnetväljad ja stress Tallinna Tehnikaülikooli doktorant ja õppejõud Tarmo Koppel  on uurinud, mil moel mõjutavad  elektromagnetväljad töötaja töövõimet. Miks on osad enam mõjutatud, kui teised? Milliste elektromagnetväljadega oleks võimalik inspireerida inimest efektiivselt töötama? Kas liigset stressi saab mõõta?

10.45-11.15 Liigsöömine kui stressiga toimetulek? Tartu Ülikooli õppejõud ja kliiniline psühholoog dotsent Kirsti Akkermann annab oma ettekandes ülevaate nii Eestis kui terves maailmas üha süvenevast probleemist seoses söömiskäitumisega - emotsionaalsest söömisest. Häirunud söömiskäitumine  kujuneb mitmetest vastastikku mõjutavatest protsessidest: toidu piiramisega kaasnevatest mõjudest, isiksusejoonte mõjudest, ja keskkonnast tulenevatest mõjudest. Ja seda omakorda modereerivad veel geneetilised tegurid. Kuidas häirunud söömiskäitumine kujuneb? Miks kasutatakse emotsioonide reguleerimiseks söömist? Kuidas sellega toime tulla?

Kirsti Akkermann kaitses Tartu Ülikoolis psühholoogia doktorikraadi aastal 2010 „Serotoniinisüsteemi talitluse biomarkerid ja söömishäirete sümptomid“

11.15-11.45 Uue aja inimese paradoksidSemiootik, esseist ja käesoleval aastal enim kõneainet pakkunud raamatu "Lingvistiline mets" autor Valdur Mikita arutleb, kui erinevad on inimeste maailmad. Kas üksteisemõistmine on võimalik ja üldse vajalik? Kultuuri võib mõista kui ühiselt jagatud märgiruumi, siiski ei pruugi kõik inimesed ühe mütsi alla mahtuda.

Valdur Mikita kaitses 2000. aastal Tartu Ülikoolis doktorikraadi teemal "Kreatiivsuskäsitluste võrdlus semiootikas ja psühholoogias".

11.45-12.45 Lõuna

13.00-13.30 Lähisuhted ja üksindus tänapäeva ühiskonnas Psühholoog ja raamatu „Suhte alkeemia“ autor Viktoria Saat räägib muutustest lähisuhetes. Miski ei ole nii nagu varem. Muutunud on traditsiooniline peremudel, paarisuhete vorm ja sisu. Inimene on oma otsingutes ühtpidi stressi tekitavate valikute ees ja teisalt erendab kusagil ahvatlev vabadus. Kas üksindus on uut moodi vabaduse hind? Millised on lähisuhete mustrid, stressorid ja tulevik?

13.30-14.00 Esoteerilised praktikad, nõiakunst või uue aja teadus? Mentor, holistilise ja transpersonaalse psühholoogia viljeleja  Aivar Haller on kahe maailma -esoteerika ja eksoteeria -vahel nagu uksehoidja . Füüsiline maailm on vaid vorm, mille loob sisu. Sisusse süüvides jõutakse üsna kiiresti tundmatule maastikule, kus piir nn teadusliku ja voo-doo vahel on õhkõrn. Miks järjest enam otsitakse lahendusi pigem esoteerika valdkonna praktikatest? Või on see uue aja teadus?

14.00-14.30 Spirituaalne juhtimine, esoteeriline unistus või uus trend? Pauligi Grupi personalijuht ja Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE  juhatuse liige Maria Kütt väärtustab kohalolu (mindfulness) juhi töös. Spirituaalne juhtimine toetub juhi isiklikule kõiksuse tunnetamisele, moraalsetele tõekspidamistele, nende ausale, autentsele jagamisele, iseenda inimlikkuse ja haavatavuse mõistmisele ja tunnistamisele.  Juhtimisotsuste sisendiks on nii ratsionaalsed argumendid kui moraalsed, eetilised ja religioossed tõekspidamised.  Juhi arengus on olulised nii füüsiline, emotsionaalne, intellektuaalne, sotsiaalne, professionaalne kui spirituaalne tervis.

14.30-15.00 Kust võtta aega inimese jaoks? Ajajuhtimise koolitaja ja praktiku Ardo Reinsalu kutsusime Psühholoogiakonverentsile leidmaks võimalusi ajapuuduse leevendamiseks. Üldjoontes on inimsuhete olulisus ärimaailmas enamusele selge, samuti juhi sotsiaalne roll. Paraku on argipäevas üks ületamatu takistus – ajapuudus. Kust võtta aega oma töötajate jaoks kui isegi lähisuhete ja pere jaoks aega napib. Rääkimata ajast iseenda jaoks.

15.00-15.30 Energiapaus

Kogemus: uue aja inimese otsingud

15.30-16.15 Hinge ei ole olemas Maailmarändur ja motivatsioonikoolitaja Alar Ojastu jutustab lugusid teekonnast tõeni, kus mitte millelegi risti ette ei lööda. Alar on juba 6 aastat teinud endaga eksperimente mõistmaks, mis on nn „valgustumine“. Suve hakul naases Alar seitsme kuuselt rännakult Himaalajas, Balil ja Tais, ta elas hipide saarel ja muust maailmast äralõigatud mägikülades. Millised  on nn „valgustumise“ bioloogilised mehhanismid? Kas psühhedeelikumid ja spirituaalsus suunavad samasse kohta? Mida suudab tänapäeva teadus mõõta ja seletada?

16.15-17.00 Piiril kõndimise kunst Nagu psühholoogiakonverentsil tavaks lõpetab päeva teelauajutt üllatusesinejaga. Räägime elust ja inimesest läbi ühe elu loo.

Osalustasu:299 eurot (km-ga 358,8€)

veebipilet eraisikule 79 eurot (koos käibemaksuga), juriidilisele isikule 99 eurot (lisandub käibemaks)

Registreerimine: Konverents on hetke seisuga välja müüdud! Ootelehele on võimalik registreerida SIIN  veebipileti saate tellida SIIN

või saatke osaleja ja ettevõtte andmed [email protected]

või helistage registreerimiskeskusesse tel 667 0411

Info:Programmijuht Aira Tammemäe

Kirjutage: [email protected]

Helistage: 50 25 548

Autor: bestsales.ee

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111