bestsales .ee • 5 september 2014

Mis on kliendiandmete kasutamise peamine takistus?

Müügikoolitaja Indrek Saul ütleb, et üldine probleem kliendiandmete kasutamise peamiseks takistuseks on ettevõtte kesine analüütiline võimekus ja harjumus müüki edendada "pingutame rohkem", mitte "pingutame targalt" meetodil.

Küsimusele vastab müügianalüütik Indrek Saul

Harjumus probleeme jõuga lahendada ei ole omane ainult müügile, vaid kogu ettevõtlussektorile (madal tööviljakus) ja ühiskonnale üldse (töörügamine kui protestantlik voorus, mugavus kui pahe).

Käitumisteadus ütleb – selleks et inimene midagi teeks, on vaja motiivi, võimalust ja vahendeid. See printsiip on juba aastasadu kasutuses näiteks kriminaalõiguses, aga heaks kiidetud ka USA käitumisteadlaste poolt 1991. aastal.

Eelpool kirjeldasin ühte motivatsiooniprobleemi – me oleme alati nii teinud. Motivatsiooniprobleemiks on ka analüütilise võimekuse kui konkurentsieelise ignoreerimine.

Teine probleemide ring on seotud teadmiste ja võimekusega – puudub arusaam, et müügianalüütikast võiks kasu olla, puuduvad oskused müüki analüüsida ja analüüsi tulemusi müügijuhtimises kasutada.

Kolmas probleemide ring on seotud võimalustega – andmed on laiali mitmes süsteemis, puuduvad vahendid (tehnoloogia) nende koondamiseks ja analüüsimiseks, olemasolevad vahendid on kesised (Excel, raportid) või nende kasutamine on aeganõudev ja keerukas.

Lahenduse võtmeks on töö (coaching) müügijuhiga – miks, mida ja kuidas analüüsida, kuidas tulemusi hinnata, kuidas müügitiimile anda paremaid juhised müügikäibe kasvatamiseks ja kontrollida nende toimivust.

Indrek Saul esineb 19.09 MÜÜGIJUHTIMISE AASTAKONVERENTSIL teemal “Kliendiandmete analüüs: Kuidas gigabaite müügis kasutada?"

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111