Raigo Neudorf • 17. oktoober 2014
Jaga lugu:

Kodumaja: meie järgmise rünnaku ohver on Rootsi

ASi Kodumaja Grupp juhatuse esimehe Lembit Lumpi sõnul teeb ettevõte ettevalmistusi selleks, et oma Norra turu edulugu lähiaastail ka Rootsis korrata.

Lump tutvustas täna Swedbanki korraldatud seminaril Kodumaja Grupi senist kogemust Norra turul ning tõdes, et täna nauditavat edu tuli seal aastaid ette valmistada. Ettevõtja meenutas, et kui 1997. saadi aastal oma esimene tellimus Norrast, tähistas see alles pika ja raske teekonna algust ning aastatel 1998-2000 oli ettevõtte jaoks Norra turul n-ö katseaeg.

„Kliendid tahtsid näha, kas oleme tõsiseltvõetavad tegijad. Uudishimu meie vastu hakkas järjest kasvama ning varsti said kliendid aru, et 6 aastaga pole me alla andnud. Ja siis hakkas järsku tellimusi tulema. Ka meie konkurendid muutusid uudishimulikuks – meie ehitusplatsil käisid mõnikord ringi täiesti võõrad inimesed. Selgus,  et need olid konkureerivate firmade arhitektid,“ rääkis Lump.Tänaseks on Kodumaja Gruppi saatnud Norras suur edu: kui ettevõte on eri turgudel kokku ehitanud ligi 5300 eluruumi, siis Norrasse on neist kerkinud 4443.  Lump lisas, et kui 2013. aastal moodustas Eesti eksport Norrasse ca 510 miljonit eurot, siis umbes 10% moodustas sellest Kodumaja Grupi panus. Samas rõhutas ta, et kiiret edu pole mõtet Norrast oodata.„Meie kogemus on näidanud, et Norras peab olema erakordselt kannatlik ja töökas. Ükski klient ei taha sulle naljalt raha anda. Me ise pole kunagi teinud Norras lehe- või telereklaami, kuna see oleks puhas raharaiskamine. Lihtsalt jutuga ei saa midagi, kliendid tahavad ise asju näha ja kogeda. E-kirju pole mõtet saata, parem mine ise kohale ja räägi. Teinekord on norrakatega ka viina võetud ning abiks tuleb seegi,“ märkis Lump.Kodumaja Grupi juhi kinnitusel kasvab Norra elanikkond jõudsalt ning sisse- ja väljarände vahe on aastas +40 000 inimest. Aastas ehitatakse Norras ca 30 000 uut eluruumi, samas on nii eluruumid kui nende ehitamine väga kallis.„Oleme näiteks müünud elamuid, kus ruutmeeter maksab 6000-8000 eurot,“ tõi Lump näite. Ta lisas, et hetkel Kodumaja poolt Norrasse rajatavas maailma kõrgeimas puithoones müüakse kortereid koguni 8500-eurose ruutmeetri hinnaga.Norra turul saavutatud edu soovib Kodumaja Grupp lähiaastail korrata ka Rootsis.„Meil on tütarfirma Rootsis, kelle kumme me hetkel täis pumpame.  Oleme ehitanud üle terve Norra, mis moodustab 80% kõigist meie ehitustest. Meie järgmise rünnaku ohvriks on Rootsi,“ lisas Lump.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt