Aira Tammemäe • 17 oktoober 2014

Tagasiside: Müügijuhtimise aastakonverents 2014

19. septembril toimunud Müügijuhtimise aastakonverentsi tagasiside kokkuvõte on nüüd avalik. Vaata, mida osalejad arvasid!

Müügijuhtimise aastakonverentsil osales 204 müügijuhti ja müügiinimest. Äripäev korraldas müügirahva aastakonverentsi viiendat aastat ja järgmisel aastal kohtutakse septembris taas. Broneeri 18.september 2015 oma kalendris juba ära! Selle aasta konverentsil osalenutest 30 ostsid järgmiseks aastaks erihinnaga pileti juba ära kohapeal.

Selle aasta Müügijuhtimise aastakonverentsi sisuga rahulolu oli tagasiside põhjal 83%. Konverentsi soovitaks 96% vastanutest. Esinejatest said kõrgeimad tagasiside hinded vabakutseline päästeekspert Siim Nemvalts (keskmine rahulolu 90%), kes rääkis läbirääkimistest kriisiolukordades, Kalevi ja Põltsamaa Felixi müügidirektor Janno Kurg (89%) ja Eesti Energia müügidirektor Sten Argos (87%), kes mõlemad jagasid oma praktilisi kogemusi.

Mõnevõrra madalamad olid keskmised hinded töötubadele. Probleemina märgiti aja puudust, töötubadeks ettenähtud 45 minutit kadus lennates ja osad teemad jäid lihtsalt pooleli. Samuti märgiti, et ootus oli saada rohkem konkreetseid lahendusi ja infot. Töötubade läbiviijatest hinnati kõrgemalt Saku õlletehase müügidirektori Jaan Härmsi ja Statoil Fuel & Retail  jaemüügidirektori Indrek Nõlvaku töötuba.

Mina ise olin korraldaja ja programmi kokkupanijana rahul meie praktikute ettekannetega, rõõm tõdeda, et Eesti suuremad müügiorganisatsioonid on heades kätes. Samuti oli rõõm jälgida, kuidas ärikohtumisteks mõeldud ajad said broneeritud vähem kui nädalaga ning networking toimis oluliste tõrgeteta. Konverents on tõesti ju koht ka ärikontaktide loomiseks!

Töötubade vajalikkuses ma ei kahtle, aga kogemus näitas, et aega on vaja veelgi paremini planeerida. Korraldajana tunnistan, et lõpuesineja valik ei olnud parim. Mõttes oli pakkuda päeva lõpuks üks meelelahutuslik ettekanne, aga ei kukkunud just nii välja. Luban, et järgmisel aastal enam nii ei tee.

Kohtumiseni 18. septembril 2015!

Tagasiside kommentaarid (muutmata kujul)Ülesehitus, tempo, moderaator

Mis meeldis konverentsil?

Meeldisid väga elulised näited headelt esinejateltTöötuba, kus oli võimalus aktiivselt kaasa rääkidaHoogsusSaali kaasamineLiiga huvitav- isegi meile ei saanud lugeda:)Sisukad ja lühikesed ettekanded, olulised teemadSiim Nemvalts- keskkonnast välja kogemus, põnevusUutest lahendustest oli parim töötubaKoht, tempo, valitud teemadJaan Härmsi töötubaKuulata trendeJanno KurgVäga hea organisatsioon, kõik sujus hästiPraktikute jutudSuurepärane toitPalju uusi ideid tuliAtmosfäär, tempo, asjatundlikkus- kogu lavastusModeraator, esinejad, teemadPäevakorralised teemad ja näitedAsukohtVäga informatiivne ja asjalik ettevõtmineProgramm- mitte liiga tiheEkleeridAjast kinni pidamineVäga huvitav toimumise kohtTöötuba, kus oli võimalus aktiivselt kaasa rääkidaTöötuba formaat ja networkingu võimalusLadus ja täpne korraldusMugav parkimineErinevate ettevõtete võtmeisikute esinemised, kogemuste jagamineMeeldis kogemuste jagamine. Meeldis kuulata, mida parimad müüjad kogevadOstujuhi vaatevinkel- super! Kuidas nad ennast motiveerivad- super!Superhea toitlustusProfessionaalne läbiviimineLood olid huvitavad aga kasutegur madal ja ka koolituse taseMeeldis otsene aus oma asjast rääkimineOrganiseerimineProgrammVäga palju uusi ideidAlar ja AiraBest salesman competitionImeline moderaator, kes suunas päeva alguses mm otsima ja kogumaKiire tempo, hea formaatVäga hea korraldus

Mis häiris konverentsil? (välja on võetud esinejate kohta isiklikud halvustavad kommentaarid)

Töötubades vähe aega, võiks olla konkreetsemHämar ruum, ei näinud märkmeid tehaBlokid, mis olid liiga pikad, mingi hetk ei jõudnud enam jälgidaTöötoast ootasin resultaatiTöötoad: palju jäi rääkimata, võiks olla 2x ehk saaks osaleda kaheks eri toasEttevalmistus mõnel esinejalEsinejad ei näinud mugavalt kellaMaterjalide köide häiris. Paberid tulid pidevalt lahtiTöötuba pisut pealiskaudne; liiga hämar, ei näinud lugedaTeise pausi ajal oleks võinud olla ekleeridele tervislik alternatiiv.Parimad müüjad minuni ei jõudnudTagasiside lehe täitmine enne viimast esinejatTöötubade mõtte on hea, aga need ei tööta. Ei ole mitmeid aastaid sellest midagi saanud. Võib-olla peaks mõtlema teistsuguse formaadi peale- väiksemad rühmad, et saaks tõesti arutada, arutleda, lahendusi leida, konkreetsemad cased mida lahendadaOsade esinejate teema sisuEsinejatele küsimuste esitamiseks võiks mõni minut rohkem aega ollaHäiris personaalse kohtumise väljalubamine aga ebaselgus sellegaKuidas arendada müügiinimesi: aga kuidas siis? Kui selleni jõudsime oli aeg juba läbi!Töötoas ei jõutudki lõpuks poolte punktideni, rohkem aega vaja või paremat struktuuriEttekannete sisu ei vastanud alati pealkirjale, kuid see võis olla tingitud piiratud ajastEestikeskne, jaekliendikeskneLäks kohati liiga machoksMaterjali väike formaatAlguses jäi natuke aega puuduKohtpõhine kliimaseade, ei pakutud sooja taimetoitu- palun psühholoogia konverentsil varuda-pakkudaParkimineKinos oli mugavam istudaTeemad ei haakunud täielikult personaalsest vaatevinklistKorralduslik pool võiks parem olla, tehnilised viperusedLiiga vähe aega Change Managemendi uuringu esitluseleInimesed kes telefoni välja ei lülitaSisu jäi väheksEbaühtlane ettekannete taseLiiga lihtne, oleksin tahtnud kuulata rohkem uusi lahendusiPealelõunased ettekanded jäid šarmi poolest hommikustele allaAira Tammemäe poolt juhitud plokk (ei midagi isiklikku). Igaüks tehku seda, mida kõige paremini oskab.Toit oleks võinud parem olla

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111