Maarit Eerme • 24 oktoober 2014

Kuveidi turismifirmadele tutvustatakse Eestit

27. oktoobril saabub esmakordselt Tallinnasse kahepäevasele visiidile Kuveidi turismifirmade juhtide ja ajakirjanike delegatsioon, et tutvuda Eestiga ning siin pakutavate võimalustega tulevastele kuiveidi turistidele.

Visiidi korraldab Wris Reisibüroo koostöös lennufirma Turkish Airlinesiga.

Delegatsiooni kuuluvad kuus Kuveidi olulisema turismifirma juhti ja kaks ajakirjanikku, lisaks üks Jordaania turismifirma juht. Pärsia lahe looderannikul asuv neljamiljonilise rahvaarvuga Kuveit on üks maailma viiest rikkamast riigist.

Wris Reisibüroo turundusjuhi Ulvi Põllu sõnul võib Tallinnast ja Eestimaast kujuneda kuveitlastele uus ja põnev reisisihtkoht. „Seni Kuveidi turistid Eestisse sattunud pigem ei ole – kui üldse, siis mõni üksik ja juhuslikult," rääkis Põllu. Ta lisas, et olulisemate turismifirmade juhtide visiit näitab nende usku Eesti potentsiaali uue turismisihtkohana.

"Eesti on nende jaoks väga eksootiline maa ning tänu Turkish Airlinesi suurepärasele lennuühendusele on Kuveidist Tallinnasse võimalik mugavalt sõita vaid ühe ümberistumisega. Kuna tegu on äärmiselt maksejõulise ja nõudliku maitsega turistiga, siis kohapeal soovib delegatsioon tutvuda eelkõige Tallinna nooblimate hotellide ja eksklusiivsemate restoranidega,“ selgitas Põllu.

Eestist teeb kuveitlaste jaoks eksootilise maa meie põhjamaisus, täiesti teistsugune atmosfäär, arhitektuur, loodus ja kliima. „Lühikese visiidi jooksul jõuame seekord tutvustada põgusalt ainult Tallinnat ja lähiümbrust, kuid kindlasti võiks kuveitlastele pakkuda huvi reisida ka väljapoole pealinna," ütles Põllu. Tema sõnul avaldasid delegatsiooni liikmed ise huvi ka meie saarte ja metsade vastu. Kõigist Põhja-Euroopa sihtkohtadest räägib Eesti ja Tallinna kasuks ka lähedus Soome ja Helsingiga. "Üheskoos on nad hästi turundatavad – kaks eksootilist põhjamaist riiki ja pealinna üksteisele nii lähedal,“ ütles ta.

Kuveidi turismifirmade juhid saabuvad Tallinnasse esmaspäeva pärastlõunal Turkish Airlinesi lennuga Istanbulist. Eestis viibivad nad veidi alla kahe ööpäeva. Delegatsioon tutvub Tallinna lennujaama VIP-tsooni ning pealinna parimate viie ja nelja tärni hotellidega, külastab vanalinna ja Teletorni ning väisab Kõue mõisa. Samuti külastab delegatsioon Riigikogu, kus neid võtab vastu Riigikogu aseesimees Jüri Ratas, ning Tallinna Raekoda, kus külalisi tervitab Eestis resideeruv esimene Kuveidi suursaadik Andre Pung. Kolmapäeva varahommikul siirdub delegatsioon Viking Line’iga Helsingisse.

Initsiatiiv Eesti ja Soome turundamiseks reisisihtkohana Kuveidis tuli Turkish Airlinesilt, kes valis selle projekti raames oma koostööpartneriks Eestis Wris Reisibüroo.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111