Maarit Eerme • 19. detsember 2014
Jaga lugu:

5 võimalust, kuidas keeruline klient maha rahustada

Kindlasti on olnud ettevõtetel selliseid juhtumeid, kus on olnud kokkupuuteid keeruliste klientidega ja kõik on hakanud minema alla mäge. Iga mõistliku kliendi järgi tuleb alati keeruline klient või keeruline juhtum, kirjutab Entrepreneuris E2M & MoveoApps kaasasutaja Patrik Dholakiya.

Nii nagu isiklikke suhteid, tuleb ka konflikte lahendada konstruktiivselt. Siin on viis võimalust, kuidas hakkama saada keeruliste klientidega.

1. Saa aru nende vaatenurgast

Igal inimesel on oma taustsüsteemid, kus nad tegutsevad. Sina tead enda oma, kuid ei tea teiste omasid. Ei maksa eeldada, et sa tunned inimesi, vaid õpi inimest tundma.

Küsi inimeste käest fokuseeritud küsimusi leebel viisil. Kuula inimesi ja saa aru, millest nad räägivad. See on parim viis arusaamaks nende vaatenurgast. See aitab saavutada kaks olulist asja: klienti maha rahustada ning sinul aru saada, mis probleem tal tegelikult on.

See ei maksa mitte kui midagi, kui kuulata teisi inimesi, et neid paremini tundma õppida. Kui sa pöörad kogu oma tähelepanu talle ja selle ka kuuldavaks teed, siis on tõenäoline, et saad väga vastuvõtliku kliendi

2. Keskendu mõlemat poolt rahuldavale tulemusele

Kui rääkida keeles, mis äratab teise inimese tunneta vastu huvi, siis ta muutub ka sinu vastu leebemaks. Akadeemiliselt nimetatakse seda huvipõhiseks lähenemiseks konfliktide lahendamisel.

Kriitilistesse olukordadesse sattumisel on inimestel tihti ohvri tunne, sest temast on valesti aru saadud või eiratud. Justkui teinepool hoolib ainult enda tehingust, mitte sinu omast. Kui mõelda lahenduse peale, siis tuleb lõpetada mõtlemine endast kui ohvrist. Keskenduma peaks hoopis lahendusele, millest võidavad mõlemad osapooled.

3. Ole teadlik enda eelarvamustest

Me kipume inimestele nähvama, kui hakkame jõudma murdepunkti, mil hakkavad asjad meid häirima.

Murdepunkti jõudmine sõltub erinevatest teguritest. Uuema aja ärimehed kogevad seda palju varem. Peame olema teadlikud sellest, mis meid mõjutavad sellistes olukordades:

- Mis on minu jaoks häiriv selle kliendi juures?

- Kas sa teed kliendi suhtes oletusi, mis põhinevad eelneval koostööl?- Kas tööl on kultuuriliste eriarvamustega inimene tööl?- Kas sulle ei meeldi selline personaalsus?- Kas oled saanud eelnevalt nö kõrvetada sarnases situatsioonis?

Meil kõigil on kalduvused ja mineviku mälestused, mis mõjutavad meie vaateid igas punktis. Need punktid aitavad olla sul teadlik nendest küsimustest ning nende probleemidega toime tulla. Sellest ei maksa lasta klienti mõjutada.

4. Ole kindel enda lahenduses

Ebamäärased lubadused, eriti siis, kui sa ei ole oma eesmärke täitnud, lisab ainult õli tulle. Selle asemel koosta ajakava ja ütle välja, millal sa probleemi lahendad (kui sa oled see, kes selle tekitas). Siis tee ka seda!

5.  Ole valmis lahti laskma

Meeleheide võib panna inimesi tegema imelikke asju ning võivad rikkuda usu protsessi. Meeleheide on ka teiste poolt lihtsasti tunnetatav, mis võib viia tasakaalu ja võib takistada heade tulemuste saavutamist. Kuigi sa peaksid tegema kõik oma võimsuses, et hoida head klienti. Kuid seda ei saa teha enda töötajate arvelt.

Keskendu eelpool viidatud punktidele ja vii need täide enda parema äranägemise järgi. Kui midagi ei tööta, siis ole valmis sellest lahti laskma. Niikaua kuni su ärimudel on veatu ja lähenemine tööle on praktiline ja eetiline, siis saate ka uusi kliente.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt