Hans H. Luik: teil on riigi agressiivseim müügiorganisatsioon

Aastalõpu intervjuu Äripäeva peadirektor Igor Rõtoviga tegi konkurent, Ekspressi omanik Hans H. Luik. Selles vestluses ütles Luik, et Äripäeval on vist riigi kõige agressiivsem müügiorganisatsioon.

Järgneb lühendatud väljavõte intervjuust.

Hans H. Luik: Teie ajakirjad Imeline Teadus ja Imeline Ajalugu on suurima müügiarvuga. Lisaks on Äripäeval vist riigi kõige agressiivsem

müügiorganisatsioon. Te muudkui helistate ja pakute mingeid konverentse, õpperaamatuid, tellimusi... Telefonifirmade telemarketingvist ainsana suudab teiega võistelda. Ja omaenda Äripäeva kirjastuste edetabelis oletegi number üks. Kõige suurema kasumiga – tänavu 1,4 miljonit. Aga siitsamast majast 1993 lahkunud Gunnar Kobin juhib ikkagi Ekspress Grupis käivet, mis on Äripäevast kordi suurem, sest meil on “luba” teha äri välismaal, Äripäev aga on Eesti firma ja punkt. Õnneks.Kuidas te ikkagi ärireklaami turu nii puhtalt endale olete rebinud? Pärnu Konverentside ostuga näiteks tõmbasite konverentsiturule ju suisakopa peale?

Igor Rõtov: Niisugused need meie tegevused on. Mõni asi,

nagu äriraamatud, on õige väike. Nende kasum aga pole kunagi alla 20% langenud. Tarbijaturule on ainsana mõeldud ajakiri Sensa. Selle trend on praegu ülespoole.

Hans H. Luik: Kas vastab tõele, et käisite ka Buduaari ukse taga koputamas, et ära osta?: Pigem nemad käisid siin ja mitmel pool end pakkumas. Vaatame ikka igasugu ostuvõimalusi.

Igor Rõtov

Hans H. Luik: Rumalusi ka teete?: Rumalus oli see, et kui need Tartu poisid oma autoportaali Auto24 müüsid, siis meie pakkusime 50 miljonit krooni. Õige hind oleks olnud 100 miljonit. Sajandivahetusel jälgisime norrakate kuulutusportaale ja oleksime pidanud erakuulutuste portaali avama. Kõik võimalused olid olemas...

Igor Rõtov

Konkurentide kõnelused * ÄRIPÄEV JA EESTI EKSPRESS tähistasid 2014. aastal mõlemad 25. sünnipäeva.

* ÄRIPÄEV TAHTIS TEADA, mida ühe pikaaegse meediafirma juhtküsiks teiselt 25 aastat meediaturul tegutsenud ettevõtte juhilt.

* IGOR RÕTOV: ÄRIPÄEV teeb toodet ettevõtlikule inimesele. Ülejäänud grupid meid ei huvita. Oleme business-to-business (B2B). Ja me oleme ise ettevõtlikud. See meid kannustab,et me ei tee niipalju, kui Rootsi omanik nõuab, vaid veidike rohkem.

Loe kahe meediaguru intervjuud pikemalt SIIT

 

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111