6 jaanuar 2015

Teeninduses kummitab töökäte nappus

Tööjõurendiga tegeleva Manpower Balti juhi Heigo Kaldra sõnul on järgmise aasta suurim väljakutse võitlus tööjõupuudusega.

Tallinnas ja Tallinna lähiümbruses on tööpuudus tema sõnul olematu, puudu on aga tuhandeid spetsialiste ja ka lihttööjõudu. Kaldra loodab, et järgmisel aastal õnnestub 20-liikmelisse meeskonda kaks inimest juurde palgata. “Palgatõus peab igal juhul ületama inflatsiooni,” lisas ta.

Poliitikutelt ootab Kaldra, et Eesti püüdleks jõuda viie eetilisema Euroopa riigi hulka.

Smart Metal Invest tegeleb väärismetallidesse investeerimisega. Ettevõtte üks omanikke Erik Karu leidis, et poliitikud peaksid uuel aastal Eesti elu edendamiseks hakkama ettevõtlust toetama. Tema sõnul on viimasel ajal maksumäärasid ettevõtlusele järjest pärssivamaks muudetud. “Poliitikud võiksid enne otsuste vastuvõtmist seada end rohkem ettevõtja kingadesse, mitte vaadata, kuidas riigile ja endile lühiperspektiivis parim on,” ütles Karu.

Tuleval aastal plaanib Karu müügiportfelli laiendada ja välisturge vallutada.

Kinnisvarafirma palkab töötajaid. Kinnisvarafirma 1Partner omanik Martin Vahter ootab valimisteks valmistuvatelt poliitikutelt selgemat positsiooni riigireformi ja omavalitsusreformi kohta. Tähelepanu tuleks pöörata ka madalapalgaliste maksukoormuse teemale.

Suurimad investeeringud teeb 1Partner inimestesse. Ettevõte palkas tänavu juurde üle kümne inimese, Vahter loodab, et ka tuleval aastal saab sama suurusjärk inimesi nende juures tööd.

Autor: Marge Väikenurm, Ken Rohelaan, Marta Jaakson

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111