Patendiamet: Nii La Muu kui ka La Mumuu saavad turul rahulikult olla

Patendiameti kaubamärgiosakonna talituse juhataja Janika Kruus kommenteeris, et mõlemad kaubamärgid - nii ökojäätis La Muu kui ka Tere kaubamärk LaMumuu - saavad loodetavasti turul rahulikult eksisteerida.

Videointervjuus Äripäeva müügijuhtide teemaveebile www.bestsales.ee ütleb La Muu kaubamärgi omanik Rasmus Rask, et aastad 2013 ja 2014 olid neil täismajandusaastad. Patendiameti baasist nähtub aga, et Raski ökojäätise kaubamärgi patenteerimistaotluse esitamise kuupäev on 6. mai 2013. Rask on saanud kaubamärgi registreeritud 08.09.2014.

Suurkontsern Tere on aga esitanud taotluse kaubamärgi registreerimiseks 24.04.2013 ja Tere on saanud kaubamärgi registreeritud 26.09.2014.

Patendiameti kaubamärgiosakonna talituse juhataja Janika Kruus vastas ajakirjaniku pärimisele, et seda ei saa Patendiamet hinnata, millal ettevõtja oleks pidanud hakkama oma kaubamärgi registreerimisega tegelema.

"Antud juhul tundub, et ettevõtjate vahel tegelikult konflikti ei ole ja mõlemad kaubamärgid saavad loodetavasti turul rahulikult eksisteerida," kommenteeris Kruus.

Kruus lisas veel, et registreeritud kaubamärgi õiguskaitse alguse kuupäevaks on taotluse esitamise kuupäev. Seega varasem kaubamärk on see, mille taotluse esitamise kuupäev on varasem. Viidatud artiklis ja videos kõne all olevad kaubamärgid on mõlemad registreeritud, kusjuures varasem neist on TERE ASi kaubamärk „LaMumuu“ (taotluse esitamise kuupäev 24.04.2013).

„Patendiameti ekspertiisi tulemusena jõuti seisukohale, et kaubamärgid ei ole omavahel piisavalt sarnased, et oleks tõenäoline nende äravahetamine tarbija poolt. Vastavalt kaubamärgiseaduse § 41 võib varasema kaubamärgi omanik tööstusomandi apellatsioonikomisjonis vaidlustada hilisema märgi registreerimise otsuse, kui ta leiab, et see rikub tema õigusi. Antud juhul ei ole TERE AS hilisema märgi „LA MUU EESTI ESIMENE ÖKOJÄÄTIS + kuju“ registreerimist vaidlustanud, seega võib eeldada, et on nõustutud Patendiameti seisukohaga,” kirjutas Kruus.

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111