Maarit Eerme • 9. aprill 2015
Jaga lugu:

Kuidas alustada vestlust networkingu üritusel?

Üks parim viis, kuidas sotsialiseerida kolleegide, olemasolevate ja potentsiaalsete klientidega on networkingu üritused. Ettevõtete kogunemised, konverentsid ja kokteilipeod annavad hea võimaluse kohtuda uute inimestega ja taassuhelda vanade tuttavatega, kirjutab Entrepreneur.

Olenemata sellest, kuidas sa ennast tunned võõras seltskonnas, siis networking on vaieldamatult efektiivseim viis, kus kohtuda inimestega, koguda uusi ideid ja kasvatada oma ettevõtet.

Mida rohkem harjutada võõraste inimestega vestluse alustamist, seda vähem närvilisem sa oled. Enesekindlus meelitab ligi teisi ja aitab saavutada palju enam, kui lihtsalt visiitkaartide vahetus.

Et saada meistriks, kasuta järgmisel networkingul neid nippe:

Lihvi oma avaliku esinemise oskusi

Vestlus nõuab sama palju rääkimisoskust, kui ettekande tegemine. Praktiseeri enda oskusi igal pool, kus võimalik. Võta avaliku esinemise loenguid või ühine toostimeistritega. Kui tunned, et oled ettevalmistatud, siis esine ettevõtte koosolekul või paku ennast külalislektorina kooli esinema.

Alusta käepigistusest

See, kuidas sa võõrast inimest kätled annab vestluspartnerile aimu, kes sa oled ja mis on sinu kavatsused. Kui te lähete networkingu sündmusel kellegi uue inimese juurde, siis alusta vestlust kindla käepigistusega. Kui sa tervitad, saavuta silmside, naerata, siruta käsi ja tutvusta ennast.  See mitteverbaalne kommunikatsioon aitab luua vaimse sideme enne, kui sa jõuad midagi lausuda.

Võida nime mäng

Nimede meelde jätmine on vestlusel oluline oskus. Teised tunnevad ennast sinuga rohkem seotud olevat, kui sa nende nime ütled või nad seda kuulevad. Kui sa kohtud kellegagi esimest korda, siis kasuta tema nime vestluses korduvalt. Kui sa unustasid tema nime, siis siruta käsi välja ja ütle oma nimi. Teine inimene suure tõenäosusega tutvustab ennast vastu.

Näita üles huvi

Paljud ettevõtjad kasutavad lähenemiseks ebaefektiivseid meetodeid. Selle asemel, et luua suhteid, koguvad nad nii palju käepigistusi ja visiitkaarte, kui võimalik. Et saavutada professionaalseid sidemeid, siis tuleb suheldes üles näidata huvi tema  äri, arvamuse ja hobide vastu. Kui alustad vestlust, siis küsi avatud küsimusi, et näidata enda siirust.

Küsi korraldajalt abi

Personaalne tutvustus on networkingul vestluse alustamisel võidu strateegia. Kui sa oled networkingul esimest korda ning närveerid, siis küsi korraldajalt abi enda tutvustamisel teistele. Paljud tutvustavad meeleldi sind teistele ettevõtjatele.

Tee siiraid komplimente

Igaüks on rõõmus, kui saab komplimente igalt uuelt kontaktilt. Kasuta seda, mida sa tead teise kohta ning vali sellest parim nurk. Mõistlik on teha komplimenti inimese saavutuste kohta. Kiida füüsilisi omadusi ainult siis, kui midagi muud ei ole öelda. Võib öelda näiteks: „Sa näed selles jakis väga kena välja.“

Jaga võimalusi

Kasuta networkingu sündmusi, kui võimalusi enda sotsiaalset ja professionaalset kapitali suurendada. Püüa leida ettevõtjaid erinevatest tegevusvaldkondadest. Kui sa alustad vestlust, küsi valdkonna spetsiifilisi  küsimusi. Pane vestluspartner arvamust avaldama ning seejärel räägi enda arvamusest. Otsi alati võimalikke koostöökohti. Harjuta ennast kuulama probleeme, et saaksid välja pakkuda lahendusi.

Õpi lugusid rääkima

Parim viis networkingus vestlusesse astuda on rääkida üks lugu. Igal ühel on mingi lugu rääkida. Et panna teine inimene enda lugu rääkima, siis küsi õige küsimus. Võid öelda näiteks: „Kes on see eriline inimene sinu elus, kes on sind enim mõjutanud?“. See on isiklik küsimus, mis aitab inimestel ennast avada.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt