Maarit Eerme • 17 aprill 2015

Uuring: eestlased ostavad uue mobiili üle aasta

Meediaagentuuri Inspired Universal McCann märtsis läbiviidud uuringu kohaselt on 52 protsenti eestlastest vahetanud oma mobiiltelefoni viimase aasta ning 37 protsenti kahe aasta jooksul.

Uuringu kohaselt vahetavad oma telefoni seetõttu, et nad ihaldavad uut mudelit (53%) või läheb seade katki (35%).

Tele2 Eesti müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema sõnul on eestlased trenditeadlik ja moodne rahvas ning ligi 90 protsenti mobiiltelefoni omanikest on seadet vahetanud kahe aasta jooksul.

Uuringu kohaselt on kõige aktiivsemad telefonivahetajad kuni 30-aastased naised, kellest 62 protsenti on telefoni viimase aasta jooksul vahetanud. “Noored inimesed jälgivad rohkem trendi ning ostavad seadme vastavalt emotsioonile, vanemad kui 50-aastased üritavad tarbimisväärtust kauem hoida,” ütles Seema.

Uuringu järgi on oma telefoni lasknud viimase kahe aasta jooksul parandada kolmandik vastajatest. 71-protsendil juhtudest oli peamine katkiminemise põhjus õnnetu juhus, kus telefoni ekraan läks katki, seade kukkus maha või sai veekahjustusi. Uuringus nimetas kuus protsenti vastanutest katkiminemise põhjusena viirust.

Seema sõnul ostavad eestlased pigem uue telefoni, kui vana remontimine läheb kallimaks kui sada eurot. “Eestlased pole harjunud nutiseadmeid remontima, kuigi see tasuks tihtipeale ära,” ütles Seema.

Uuringu käigus küsitleti 305 inimest vanuses 15-69 aastat

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111