Saku ürituste müügimehe deviis: tänane maksimum on homne miinimum

Hea müügiinimene peaks enda töös lähtuma põhimõttest – tänane maksimum on homne miinimum ning selline mõtteviis teebki Saku Õlletehase HORECA turundusjuhi Andro Kirsipuu sõnul inimesest hea müügiinimese.

Kirsipuu, kes tegeleb igapäevaselt ürituste korraldamisega, HORECA reklaammaterjalide tellimise ja HORECA kampaaniate väljatöötamisega, tööpäev algab tavaliselt e-mailide lugemise ja nendele vastamisega. „Kindlasti vaatan igal hommikul kindluse mõttes enda kalendri ka üle, et ükski planeeritud kohtumine või koosolek kahe silma vahele ei jääks,“ rääkis Kirsipuu.

Kohtumiste arv sõltub tal päevast ja tööperioodi intensiivsusest, kus vahel tuleb kohtumisi ette rohkem, vahel vähem. „Tulenevalt Saku kui joogitootja tegevuse sesoonsest iseloomust, siis enne suvehooaja algust erinevate kohtumiste-koosolekute arv märgatavalt suureneb,“ rääkis ta. Lisades, et üheks põhjuseks on kindlasti see, et suvel toimub väga palju üritusi, mida vaja kolleegide ja koostööpartneritega ette valmistada.

Saku Õlletehas on erinevate üritustega seotud küll aastaringselt, kuid intensiivsem periood algab juba kevadel ja kestab terve suve. Kirsipuu sõnul võib suvel nii mitmelgi nädalavahetusel juhtuda, et korraga tuleb samaaegselt tegeleda 4-5 üritusega mitmel pool Eestis. „Suuremate ürituste ettevalmistamise aeg on väga pikk ja võib ulatuda kuni poole aastani, kuna eelnevalt tuleb läbi käia ja partneritega paika loksutada väga suurel hulgal detaile.“ Kirsipuul on tulnud ette ka olukordi, kus mahult pealtnäha väiksemad Saku osalusega üritused on pingutuselt ja ajaliselt võrreldavad ka mõne suurema kontserdi või laadaga.

„Kampaaniaplaani koostame juba eelarve planeerimise perioodil ehk eelmise aastanumbri sees, aga kindlasti jälgime ka üldist olukorda turul ja teeme vajadusel jooksvalt korrektuure,“ rääkis Kirsipuu. Näiteks võivad muudatusi tingida muudatused turul tarbijakäitumises, aga ka toodete populaarsuse muutuses.

Saku mõõdab oma kampaania- ja turundustegevuse edukust. „Arvestades meie tooteportfelli ulatust ja erinevate kampaaniaürituste rohkust, on meil näiteid väga edukatest mõnevõrra vähem edukateni välja. Selleks, et toimunust tuleviku tarbeks õppida, hindame ja analüüsime iga möödunud kampaaniat.“ Kirsipuu ütles, et kõigepealt küsivad nad iseendalt – kas oleksime võinud midagi teisiti või paremini teha? Sedasama arutatakse Kirsipuu sõnul seejärel ka koos Saku Õlletehase partneritega.

Läbirääkimiste parim lähtekoht on Kirsipuu silmis vastastikune ausus ja avatus. „Eri osapoolte vastastikune ausus omavahelistes suhetes aitab juba eos ära hoida pingete ja probleemide tekkimist.“

Kirsipuu tööpäevad on talveperioodil mõistetavatel põhjustel rahulikumad, aga suvehooaja saabudes võib küll tema töögraafikut ilmestada numbriühendusega 24/7, sest enamus Saku osalusega üritused toimuvad just nädalavahetustel. „See tähendab pidevat kontakti ürituse korraldajatega, et mõne küsimuse kerkides või probleemi tekkides saaksin sellega koheselt tegelema hakata.“ Ta üritab võimalusel ka ise kõikidest üritustest osa võtta.

Nädalavahetustel on tal seepärast vägagi tavapärane sõita maha mitusada kilomeetrit, näiteks hommikul Sakust Tartusse ja õhtuks juba Saaremaale ning järgmisel päeval juba kolmandasse kohta.

„Hea müügiinimene peaks enda töös lähtuma põhimõttest – tänane maksimum on homne miinimum. Selline mõtteviis teebki sinust hea müügiinimese,“ on Kirsipuu kindel. Tema sõnul ei ole neil tüütuid kliente, sest nad pingutavad koos kliendiga iga ürituse õnnestumise nimel. "Saku eesmärgiks on kõiki oma partnereid hoida ja ühiselt koostööd teha," rõhutab ta.

Saku HORECA turundusjuht eelistab oma patareisid laadida üsna traditsioonilisel ja tõhusal moel. „Kiirest elutempost saab eemale astuda ja nädalavahetuseks näiteks maale sõita ning oma pere ja lähedasemate sõpradega aega veeta.“ Kirsipuu üritab oma puhkuseplaanidesse sättida ka reisimist, et tutvuda erinevate riikide ja kultuuridega. Tema sõnul on mõlemad moodused head nii energia kogumiseks kui ka uute ja ägedate ideede genereerimiseks, mida siis hiljem ehk Sakus rakendada.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111