EstSales #14: Koolitusest üksi ei piisa feat. Timo Raimla

Timo Raimla, Elektroskandia Baltics juhatuse liige ja müügidirektor  Foto: Eiko Kink

Müügijuhtimises on kaunis levinud loogika - saadame töötaja koolitusele ja kohe ootabki meid suur müügi kasv. Päriselus läheb see loogika paraku vett vedama. Elektroskandia Baltics juhatuse liige ja müügidirektor Timo Raimla toobki müügijuhtimise kuud lõpetavas koomiksis välja kolm olulist sammu, et müügikoolitus ka tulemuslik oleks.

„Müügitulemuste parandamiseks ei piisa ainuüksi müügialasest koolitusest, sest selle mõju jääb reeglina lühiajaliseks. Sageli juhtub just nii kui koolitus ei haaku Sinu ettevõtte igapäevase müügiprotsessiga, sest siis on Sinu tiimiliikmel koolitusel kogetut üsna raske omaks võtta ja enda igapäevastesse tegevustesse kinnistada. Samuti võivad müügitiimi liikmete arusaamad, kogemused ning kompetents olla erineval tasemel ja koolituse kasutegur on sellega väga tihedalt seotud.

Milline on Sinu müügiprotsess?

Müügikoolitust planeerides peaks müügijuht endalt küsima, millist eesmärki koolitus kannab, kellele ja miks seda vaja on ning mida koolituse tulemusena paremini soovitakse teha. Milline on koolituse mõju mõõdik?

Enne kui asute enda ettvõttesse müügikoolitajat kutsuma, võiks müügijuht koos müügitiimiga (võimalusel kaasata ka juhtkond ja tugitiimide töötajad) kõigepealt mõelda, milline on teie ettevõtte toimiv müügiprotsess ja milliseid tegevusi erinevates etappides tehakse. Samuti võiks müügiprotsessis kirjeldada norme, üldiseid reegleid, krediidipoliitikat, müügisikute õiguseid ja vastutust, erinevatele etappidele kuluvat aega, aga ka statistilisi mõõdikuid, mille alusel töö tulemuslikkust hinnatakse.

Kui selline protsess üheskoos läbi saab töötatud ja kirja pandud, on kogu tiimil palju lihtsam tegutseda – leppisite ju milleski üheskoos kokku ja saate ühisel arusaamal eesmärkide täitmise poole liikuda! Ja boonusena saate nüüd igat müügikoolitust planeerides tugineda oma müügiprotsessile ja nendes sisalduvatele müügietappidele.

Individuaalne juhendamine on tähtis!

Et teie müügiprotsessile kohandatud koolitus toimima hakkaks on tähtis iga müügitöötaja individuaalne juhendamine ja üheskoos erinevate müügietappide harjutamine! Nii tagate koolitusel kogetu kinnistamise ja omaks võtmise iga üksiku müügitöötaja poolt. Üks juhendamise hästi oluline kasutegur müügijuhi jaoks – te mitte ei aita paremini õnnestuda oma müügitöötajal, kes pärast juhendamist kindlasti rohkem müüma hakkab, vaid te õpite tundma ka oma tiimi liikmeid, kes millises müügietapi osas tugevam, kes nõrgem on.

Seega enne, kui sa vile suhu pistad ja müüki juhtima asud, pead sa meeles pidama kolme olulist sammu – märka probleemi, treeni ning juhenda ja alles seejärel mõõda soorituse tulemust.

EstSales #14: Koolitusest üksi ei piisa feat. Timo Raimla  Foto: Tiiu Kitsik
Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111