Rauno Kutti • 16 oktoober 2015

Rauno Kutti: "The Walk" - Mitte üht plahvatust, mitte üht lasku, mitte üht tissi. Vapustav!

Rauno Kutti, Sotsiaalmeedia- ja digiagentuuri VURR juht  

Muusik ja digiagentuuri Vurr juht Rauno Kutti tõstab selle nädala "Peab nägema!" filmiriiulile peopesasid higistama paneva tõsielulise kassahiti "The Walk", millest saadud emotsioon mahub ühte tsitaati, “Mitte üht plahvatust, mitte üht lasku, mitte üht tissi. Vapustav!”

Enne kui filmi vaatama läksin, nägin Facebookis oma sõbra kommentaari kinotüki kohta. Koheselt oli huvi suur ja filmi lõpuks ei suutnud ise parema pealkirja peale tulla. Eks päris palju mõjutas filmi teema ning see, et olin dokumentaalfilmi juba näinud. Peategelane oleks justkui Red Bulli sisuturunduse maailmast võetud. Inspireeriv lugu tohutust armastusest oma unistuste vastu ning hoogsast teekonnast kire rahuldamiseks. Ma poleks osanud arvata, et köielkõnd 110 korruse kõrgusel läbi eriti muljetavalda 3D visualiseeringu võiks mu peopesad nii tugevalt higistama panna, et teksadele ilmuvad väiksed loigud.

The Walk  

Iseenda unistuse müügimees

Kirg millegi vastu on üks kõige innustavam omadus inimeste juures. See on päris, ehe, tõeline. Philippe Petit on oma enda unistuse kõige kirglikum müügimees. Kirge peab olema igal müügiinimesel, sest muidu ei peegeldu usk inimesteni, kes tootesse või teenusesse kiinduma peaksid. Nimelt oli tal vaja kaasosalisi, et oma unistus täide viia. Kõige tähtsam oli panna need inimesed teda uskuma. Ääretu kirg kõrgel köiel kõndimise vastu, osav unistuse presentatsioon näiteks lauale ehitatud mudelina ning väga enesekindel olek lõid kõikide temaga suhtes olnud inimeste silmad särama. Ta oli ka väga palju vaeva näinud, et omal alal parimaks saada – seda suutis ta väga hästi tõestada.

Saada parimaks = tohutu töö

Lapsepõlves avastas ta enda jaoks SELLE ÕIGE “ameti”, mis ei saanud vanemate poolehoidu ning tulemuseks jäi ta omapead. Terve kasvuea pühendas ta tohutult tunde, et end harida ning oma lemmiktegevuses parimaks saada. Kui ta ühel päeval avastas, et NYC ehitatakse kaksiktornid, jõudis ta veendumusele, et kahe torni vahel peab ta ühel päeval köiekõndi tegema. Maksku, mis maksab. Selline järjepidevus on meeletult innustav ning vastupidavust nagu Philippel, jääda endale kindlaks, on vähestel. Selleks, et milleski hea olla, olgu see rääkimine, esinemine, tantsimine, esitlemine, müümine, köiel kõndimine, vms, tuleb harjutamiseks meeletult palju tunde kulutada. Oma unistuses ei kahelnud ta kordagi ning enesekindlus, usk ning võime seda kõike hästi inimestele selgeks teha aitas tal leida poolehoidjaid.

The Walk  

Et unistus näiks tehtav

Terve film oli kureeritud Philippe poolt NYC vabadussambal, mille taustal olid näha kaksiktornid. Nägime tema unistust korduvalt, et see kinnistuks ja, et see näiks tehtavana. Pidevalt oli võimalust ette kujutada, kuidas ta seal kõnnib ning ka kõikidele oma kaasosalistele, keda ta filmi jooksul endale värbas, ehitas ta makette, et visuaalselt olukord läbi mängida. Kaasatud tegelased kahtlesid temas, kahtlesid selle võimalikkuses, kuid Philippe ei murdunud. Et kõigil oli oma osa täita, tuli leida kõige tugevamad kaasosalised ning neile võimalikult täpsed juhised anda, sest läbikukkumisel oleks olnud elu hind. Visuaalselt läbi mängitud stsenaarium, pidev kordamine ja täpsed juhised on iga kaasosalise ning ostja jaoks olulised impulsid, et otsustada poolt või vastu.

Show pole läbi enne, kui oled kahe jalaga maas

Vaatamata Philippe meeletule enesekindlusele ja vilumusele oli ka temal hetki, kus tunne ei olnud 100% ja läbikukkumine oli kõigest mõne silmapilgu kaugusel. Alati on võimalus ebaõnnestumiseks ning tema õpetaja Papa Rudy sõnul pole köielkõnd ehk show enne läbi, kui oled kahe jalaga nöörilt maas. Philippe pidi selles veenduma ka omal käel ja see oli üks väga pingeline koht filmis. Ilmselt see loigu hetk. Sama õppetund kehtib ka kõigi teiste valdkondade kohta, sest tegelikult ei saa enne lõdvaks lasta enne, kui eesmärk on saavutatud ja üllatusteks tuleb alati valmis olla. Miski muu ei hoia edu rohkem kontrolli all kui enesekindlus ja usk sellesse, mida teed. Kes muu saabki seda paremini sisendada kui mitte tegija ise.

The Walk  

Kirg, visuaalne presentatsioon ja enesekindlus

Kirg, visuaalne presentatsioon ja enesekindlus on 3 kõige olulisemat punkti, mida vean endaga Pihilippe eluloofilmist kaasa. Olles ise samades olukordades olnud: loonud, imetlenud, kahelnud, võidelnud enda eest ning üritanud peas olevaid ideid teistele selgeks teha, julgen samastuda köielkõndija kogemusega. Ja just need 3 asja on aidanud mind ning võiksid aidata ka kõiki teisi, kes oma elus julgeid samme eristumise, unistuste täideviimise julguse ja oma ideede müümise poole astuvad. Soovitan seda filmi kõikidele, sest tõestisündinud lugu on väga inspireeriv, visuaalselt VÄGA PINGELINE, eriti 3D’s ning IMAX kinos.

Rauno Kutti on südamelt muusik, kuid igapäevaselt juhib sotsiaalmeedia- ja  digiagentuuri VURR. On alates 2009. aastast nõustanud ja koolitanud sadu kliente sotsiaalmeedias eesmärgipäraselt tegutsema ning samadel õhtutel lavalaudadel rock muusikaga publikut hullutanud. Loovus rokib! Tutvu Raunoga SIIN

Müügiteemalise "Peab nägema!" filmisarja toob teieni Kosmos IMAX ja Bestsales.ee

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111