Helena Kõrge • 18. november 2015
Jaga lugu:

5 Raamatut: Helena Kõrge

Helena Kõrge, MTÜ Ärikatel projektijuht
Helena Kõrge, MTÜ Ärikatel projektijuht  

Käesoleva nädala Bestsales.ee ja Rahva Raamatu blogisarja värsked 5 raamatut toob teieni Eesti edukaima noortele suunatud ettevõtlus- ja investeerimisalaseid koolitusi pakkuva MTÜ Ärikatel projektijuht Helena Kõrge. Vaata järgi, milline on see raamatute viisik, mis on mõjutanud Helena elu kõige enam.

5. Malcolm Gladwell: Silmapilk. Kuidas mõelda mõtlemata

Ameerika teadusajakirjaniku bestseller keskendub sellele, kuidas tihtipeale on vähesele infole tuginevad välkkiired otsused õigemad kui läbimõeldud, mõistusele tuginevad lahendid ja seda just intuitsiooni teadvustamise tõttu. Teooriat ilmestavad rohked näited sellest, kuidas „thin-slicing“ (ehk väga kiirelt tehtud järeldus mingi olukorra või inimese üle) on mingitel hetkedel olnud ainuõige. Soovitaksin seda neile, kes huvituvad ka tarbimiskäitumisest, alateadlikest instinktidest ja peavad põnevaks psühholoogilisi eksperimente.

Minu nõuanne on raamatut kriitilise pilguga lugeda – propageerin tavaelulistes situatsioonides siiski läbimõeldud ratsionaalseid otsuseid kui kõhutunde peal liugu laskmist. Kokkuvõtteks on tegemist intrigeeriva, kuid siiski lihtsa lugemisega populaarteaduse vallas.

Vaata eestikeelset raamatut SIIT ja inglisekeelset SIIT

4. Andrus Kivirähk: Mees, kes teadis ussisõnu

Ajalooline romaan, mis peaks iga eestlase kohustuslikus lugemisnimekirjas olema. Minu jaoks on Kivirähki näol tegemist geniaalse kirjanikuga, kes on suutnud rahvusliku mütoloogia iganenud mallidest lahti rebida ja selle uude rõivaisse panna. Klassikaline tragöödia ühe mehe elust metsas, ajal, mil enamik inimesi kolisid juba küladesse moodsamat elu elama. Läbi huumoriprisma kirjeldab ta ussidelt õpitud tarkusi, põhjakonna saamislugu, silmakirjalikke kristluse kummardajaid ja aru kaotanud hiietarkasid.

Vaata raamatut SIIT

3. Darrell Huff: Kuidas valetada statistika abil

Nüüdseks vist juba kultuseks kujunenud raamatus seletab Ameerika kirjanik Huff, kuidas numbrite abil on võimalik tõestada mida tahes. Väga praktiline raamat neile, keda numbrite maailm külmaks jätab, kuid kelle töös on see oluliseks tööriistaks (poliitikas, näiteks). Autor seletab lihtsas keeles ära, kuidas mitteteadlikke inimesi on võimalik andmete manipuleerimise läbi kergesti mõjutada ja neile „ainuõiget tõde“ pakkuda. Mõned näited on küll iganenud, kuid raamat toob hästi esile põhilise idee: igasuguse statistika suhtes peab olema väga kriitiline.

Vaata raamatut SIIT

2. Steven D. Levitt ja Stephen J. Dubner: Freakonomics. Hullumajandus

Raamat, mis 20-aastast „mina“ ilmselt kõige rohkem mõjutas. Autorid kasutavad lihtsaid majanduslikke põhimõtteid ja primaarset statistikat, et analüüsida erinevate fenomenidega tagamaid. Just see raamat aitaski tol hetkel mõista, et majandusteooria näol pole tegemist pelgalt igava riigi jaoks vajaliku statistikavahendiga, vaid seda saab edukalt kasutada ka päriseluliste küsimuste lahendamiseks. Majandust õppivale või sellega tegelevale inimesele kohustuslik, teistele humoorikas ja silmaringi avardav ajaviitekirjandus.

Vaata eestikeelset raamatut SIIT ja inglisekeelset SIIT

1. Umberto Eco: Roosi nimi

Väga mitmetahuline romaan aastast 1980, mis avardab üheaegselt keskaegset maailmapilti ja pakub ülipõnevat lugemist kriminaalromaanide austajaile. Tegevus toimub 14. sajandi benediktiini kloostris, kus toimub ühtejärgi mitu müstilist mõrva, mida hakkab lahendama nutikas frantsiskaani munk Baskerville'i William. Kätte võtsin ta pärast Indrek Hargla esimese apteeker Melchiori sarja raamatut lõpetades. Sarnasele ajastule vaatamata, meenutas tegevusliin siiski rohkem Dan Browni Da Vinci koodi, kuid oli oluliselt mitmekihilisem ja „raskem“ lugemine. Soovitan väga!

Vaata raamatut SIIT

Helena Kõrge töötab igapäevaselt nooremkonsultandina Eesti edukaimas PR-ettevõttes META. Samuti töötab ta MTÜ Ärikatel eduka käekäigu nimel, juhtides seal mitmeid projekte. Helena on arvamusel, et elus on võimalik kõigega hakkama saada (Google abiga, loomulikult). Rohkem infot Ärikatla ägedate tegemiste kohta leiad SIIT

Raamatublogi "5 Raamatut" ilmub koostöös Bestsales.ee ja Rahva Raamatuga.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt