Villy Paimets • 13 aprill 2016

11 nippi, kuidas päev käima tõmmata

Foto: Erik Prozes

Viisid, kuidas me alustame oma hommikuid, avaldavad tugevat mõju kogu me ülejäänud päevale. Bestsales korjas väljamaistest juhtimisblogidest üles 11 järeleproovitud nippi, kuidas päevi alustada.

Ärka varakult!

Jättes enesele hommikul piisavalt aega, saad kontrollida oma aega ja pääsed ülemäärasest rabelemisest. See muidugi ei tähenda, et sa peaksid magamisest loobuma, ei, jäta omale lihtsalt hommikusteks tegemisteks piisavalt aega, kasvõi selleks, et oleksid tööle sõites rahulik ja positiivselt meelestatud. Väidetavalt on varased ärkajad Vogue peatoimetaja Anna Wintour (ärkab kell 5:45), General Electricu juht Jeff Immelt (5:30), Xeroxi juht Ursula Burns (5:15), Apple juht Tim Cook (3:45).

Säti äratuseks õige meloodia!

Õige helin võib anda sobiliku tooni kogu su päevale, nt Queeni „We Will Rock You“ paneb su terveks päevaks rokkima, hea-tuju meloodiad aga annavad ajule piisavalt mõnuainet dopamiini.

Treeni!

Varane ärkamine annab piisavalt aega treeninguks. Treening on kindlasti suurepärane päeva algus, see annab kogu päevaks vajaliku energialaengu. Kuid jällegi, vali enesele sobilik treening, sa ei pea hommikul jooksma 10kilomeetrit või läbima täispikka triatlonit – sa võid rahulikult jalutada pool tundi või kehva ilma korral toas 15 minutit joogale pühendada.

Mediteeri!

Ka mediteerimine on päeva alustamiseks suurepärane viis. Kui sa aga ei ole enne mediteerinud, võid ka lihtsalt 5-10 minutit vaikselt ja rahulikult istuda. See on lihtsalt hämmastav, kui palju kasvõi seesama 10minutit vaikust su edasist päeva mõjutab!

Mõtle positiivselt!

Positiivne mõtlemine on samuti suurepärane võimalus muuta oma edasine päev produktiivsemaks. Kõik mõtted ja laused, mida me endi kohta mõtleme või ütleme, muutuvad tõeks – näiteks, kui me ütleme et me oleme matemaatikas viletsad, siis see tähendab, et me arvutusvõime vähenebki. Kui me aga ütleme, et me oleme köögis suurepärased, muutub seegi ajapikku tõeks. Seega, vali positiivsed mõtted ning muuda oma päev positiivsemaks!

Teine blogi soovitab hommikuti mõtiskleda headele asjadele su töös, meenutada, miks sa just selle töö valisid, mis sind selle töö juures heaks teeb, mis sind selle töö juures innustab. Pea nimekirja oma suurematest võitudest, halval päeval hea vaadata!

Söö!        

Hea hommikusöök on suurepärase päeva vundament. Hommikusööki peetakse päeva tähtsamaks söömaajaks, sest see annab meile ülejäänud päevaks vajaliku energia, vitamiinid ja mineraalid.

Ole valmis!

Valmistu uueks päevaks, nii palju kui võimalik, juba eelmisel õhtul – tee näiteks lõunasöök valmis, pane oma riided valmis, pane kokku järgmise päeva to-do-list jne. See annab sulle hommikuks lisaaega ning võtab maha nii mõnedki asjatud pinged, mis muidu suurepärast hommikut rikkuma tulla võivad.

Loo lihtne ülesannete nimekiri!

Igaks päevaks tehtavate tööde nimekirja koostamine annab võimaluse olla konkreetne ja sihikindel, kuid koosta see nimekiri võimalikult lühike ja konkreetne – pane sinna vaid kaks-kolm tähtsamat ülesannet, mis kavatsed uuel päeval kindlasti täita. Ole realistlik, kui sa sinna liiga palju ülesandeid lisad, võib see lõpuks tekitada tunde, et sa ei jõua iialgi oma asjadega ühele poole.

Tee, midagi, mis muudab su õnnelikuks!

Me oleme tööl paremad, kui oleme eraelus õnnelikud – seepärast võta omale hommikul aega ning tegele sellega, mis sind õnnelikuks teeb. Ükspuha, kas kulutad selle pool tundi raamatu lugemisele, mõne kõrvalprojekti või hobiga tegelemiseks või suurepärase hommikueine nautimisele – kui sa otsustad võtta selle aja iseenese õnnele, toob see sulle tulevikus palju kasu.

Ära loe hommikuti uudiseid!

Sa ei jõua niikuinii kursis olla kõigega mis toimub Kreekas, Lähis-Idas või finantsturgudel, seepärast alusta parem päeva meeldivamate tunnetega.

Suhtle, naera, räägi ükspuha kellega!

Võib-olla me suhtleme liiga palju elektrooniliselt? Ehk oleks aeg kellelegi helistada? Või lihtsalt niisama lobiseda, näiteks kohvimüüjaga?

 

Kasutatud kirjandus: 

http://workawesome.com

http://blog.hubspot.com/sales

http://www.embracethechaos.com

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111