Villy Paimets • 15. aprill 2016
Jaga lugu:

Pikaajaline lojaalsus töötaja ja tööandja vahel pole kummagi huvides

Tamara Erickson
Tamara Erickson  

Töötaja ja tööandja vaheline pikaajaline lojaalsus kuulub pigem läinud sajandi tööelu juurde, kuid tänapäeval pole see enam kummagi huvides, leiab täna Tallinnas esinev tunnustatud juhtimismõtleja Tamara Erickson.

Korduvalt maailma mõjukaimate mõtlejate edetabelisse Thinkers50 valitud Erickson, kes on tänase PARE aastakonverentsi "Muna õpetab kana" peaesineja, peab aegunuks arusaama, et töötaja lojaalsus tasustatakse järjepideva karjääri ja pensionipõlvega. Uus reaalsus on, et ei töötaja ega tööandja huvides pole "elukestev" suhe. 

Enamgi, töötajate jaoks on juba täna muutumas normiks mitme sissetulekuallika omamine, nagu teine töökoht, ettevõtluseks kasvanud hobi vms. Seda põhjusel, et traditsioonilise, kindlaksmääratud ülesannetest koosnev töösuhe asendub palju suuremat paindlikkust lubava töövormide virvarriga - tsükliline, projektipõhine, osaline töö, äriline suhe töö tegijatega jne. Ericksoni kinnitusel teevad ettevõtete jaoks üha enam tööd inimesed kes pole töötajad, ning ettevõtted peavad kohanema arvukate kokkulepete kompleksses maailmas.

Tamara Erickson on maailma üks hinnatumaid töösuhete ja juhtimisinnovatsiooni eksperte. Tema üks põhiteese on, et tööstusajastust pärinev struktureeritud töökorraldus oma täpselt määratud tööülesannetega on lootusetult aegumas; nii inimesed kui organisatsioonid vajavad üha enam paindlikkust ning edukaks osutavad need, kes suudavad korraldada probleemide lahendamise ülesande, mitte töö või rolli põhiselt.

Tamara Ecikson tutvustab enda tüvimõtet maailma mõjukaimate mõtlejate Thinkers50 kodulehel.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt