Villy Paimets • 15. september 2016
Jaga lugu:

Iskander Ahmet: Kõige tähtsam on suur-suur tahe saada parimaks!

Iskander Ahmet
Iskander Ahmet  Foto: Andras Kralla

Southwestern Advantage’i tippmüüja Iskander Ahmet ütleb, et müügis on töökusel entusiasmist suurem roll – sest sa võid alati end arendada just selliseks, nagu sa tahad! Bestsales avaldab kokkuvõtte pikemast intervjuust, mis ilmub 26. septembri ajakirjas „Juhtimine“, samuti saab Iskander Ahmeti esinemist kuulata 27. septembril toimuval Müügijuhtimise aastakonverentsil „Müügi X“.

Iskander Ahmet räägib 27. septembril toimuval Müügijuhtimise aastakonverentsil „Müügi X“ saavutuspõhisest müügiorganisatsioonist, sellest kas müügijuht peab ikka olema oma meeskonna esimüüja ning sellestki, mis paneb inimesi saavutusi taga ajama ja seda ikka ja jälle uuesti, otsast peale...

Mida peab tegema, et edukas olla?

Kõige tähtsam on suur-suur tahe saada parimaks ja valmisolek näha vaeva ja teha kõvasti tööd, et end arendada. Et edukalt müüa, peab sul olema võimekus ja tahe teha järjepidevalt kõvasti tööd kõige parema suhtumisega.

Müügis on kõige tähtsam, et sa tekitaks võimalikult endale palju müügiolukordi ja et need oleks tehtud positiivse suhtumisega.

Seejärel tuleb su enda usk tootesse ja ettevõttesse, ja sellesse, mida sa teed. Ja kui sa ei usu endasse ja oma tootesse, tee parem midagi muud! Laias laastus võib väita, et kõige enam mõjutavad su müügitulemusi sinu enda töökus ja suhtumine. Suhtumise juures on kõige olulisem sinu enesekindlus. Enesekindlus omakorda tuleneb tehnilistest oskustest, sinu veendumusest ja usust oma toodetesse, teiste innustusest, kogemusest, eelnevast edust ja headest tööharjumustest.

Tavaliselt takerdubki müük sellesse, et sa ise ei tunne oma toodet või lihtsalt ei saa aru sellest ja seetõttu pole piisavalt enesekindlust ja veendumust, et seda müüa. Selleks, et teisi veenda, peab kõige pealt ise olema veendunud. Hea müügiinimene peab leidma viisi, kuidas saada nii heaks, et usub endasse, tootesse ja viisi kuidas ta teeb seda tööd.

Loevad su enda usk ja su tehnilised oskused, sa õpid olema profim, sa õpid oma kliente ja oma ala paremini tundma ja viimaks tuleb see kogemus ka. Peamine, sul peab olema soov areneda punktist A punkti B. Paljud müügiinimesed satuvad liiga kergesti oma platoo peale ehk siis punkti, kus ei ole soovi edasi järgmisele tasemele areneda. Enamus arengust toimub inimestel esimese paari kuuga ja jääb sinna püsima. Ja põhjuseks see, et sul puudub tugev soov areneda. Dave Ramsey (motivatsioonikõneleja David L. Ramsey III - toim.) on öelnud, et inimene on valmis oma olukorda muutma, kui sellesse olukorda jäämine on valusam kui muutus. Siis on ta valmis selle muutuse läbi tegema. Müügiinimene peaks endalt küsima, kas minu jaoks on valus olla keskpärane? Või kumb on hetkel valusam – kas arendada, nähes ekstravaeva, et areneda järgmisele tasandile, või on valusam ikkagi praegune seisund? Ükski areng ei sünni läbi õnne või juhuse, vaid läbi teadlikult valitud tee.

Mu isiklik areng tuligi sellest, et ma tundsin, et ma ei ole veel nii hea, kui palju mul potentsiaali on. Läbi raske töö ja teistelt nõu küsimise jõudsin sinna, kus ma praegu olen.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt