bestsales .ee • 27. detsember 2016
Jaga lugu:

Aasta parimad äriraamatud

Foto: pixabay.com

Äripäeva raamatukubi toimetaja Signe Rummo annab ülevaate selle aasta parimatest äriraamatutest.

1. Angela Duckworth Grit: The Power of Passion and Perseverance “Südikus. Pühendumise ja visaduse jõud”

Sai mais ilmudes kohe nii Amazoni kui ka New York Ti mesi menukiks. Psühholoogiateadlane ja professor Duckworth näitab, et väljapaistvate saavutuste saladus ei ole mitte anne, vaid pühendumise ja visaduse segu, mida ta nimetab südikuseks. Teadlase tütrena tunnetas Angela ka ise noorena tihti, et temas pole piisavalt geniaalsust. Jõudnud nüüdseks silmapaistvate saavutusteni, näitab ta, mis inimese peas toimub, kui ta läbi kukub. Just see – ja mitte õnn ega anne – määrab kõik. Ilmub Äripäeva raamatu klubis sügisel 2017.

2. Phil Knight Shoe Dog: A Memoir by the Creator of Nike “Nike looja memuaarid” Nike asutaja ja juhatuse esimees Knight jutustab otsekoheselt ja haaravalt kogu Nike loo – kuidas innukast idufirmast kasvas üks maailma ikoonilisemaid ja kasumlikumaid brände. 1963. aastal laenas Phil oma isalt 50 dollarit, et tuua Jaapanist sisse kvaliteetseid ja odavaid jooksukingi. Esimese aastaga teenis ta oma auto pagasiruumist jalatseid müües 8000 dollarit ja nii see algas. Raamat avab üllatuslikult, lustakalt ja kaunilt selle mehe olemuse.Oma eelmises, nüüdseks juba klassikaks kujunenud raamatus “5 põhjust, miks meeskonnad ei toimi” (ee 2008) kirjeldas Patrick Lencioni meeskonnatööle hävitavalt mõjuvaid tüüpilisi rühmakäitumisi. Nüüd suunab ta tähelepanu meeskonnaliikmele ja toob välja kolm heaks meeskonnatööks hädavajalikku omadust.Duhigg on Eesti lugejale juba tuntud oma eelmise ülimenuka raamatuga “Harjumuse jõud” (ee 2013). Tema selle aasta märtsis ilmunud raamat tõusis samuti paugupealt raamatumüügi edetabelite tippu. Uus teos uurib produktiivsuse tagamaid. Keskmes on produktiivsuse 8 põhimõtet alates motiveerimisest ja eesmärkide seadmisest kuni keskendumise ja otsustamiseni. Palju tähtsam on see, kuidas sa mõtled, mitte see, mida sa mõtled. Produktiivsed inimesed teavad, et tõhusus toetub kindlatele valikutele. Ilmub Äripäeva raamatuklubis jaanuaris 2017.

3. Patrick M. Lencioni The Ideal Team Player: How to Recognize and Cultivate The Three Essential Virtues “Ideaalne meeskonnamängija. Kuidas ära tunda ja arendada kolme tähtsat omadust” 

4. Charles Duhigg Smarter Faster Better: The Secrets of Being Productive in Life and Business “Targem, kiirem, parem. Tõhus tegutsemine nii elus kui töös” 

5. Adam Grant Originals: How Non-Conformists Move the World “Originaalsus. Kuidas teisitimõtlejad maailma edasi viivad”Oma eelmise raamatuga “Anna ja võta” (ee 2015) ei toonud Grant avalikkuse ette mitte ainult uut põhjapanevat edu saavutamise teooriat, vaid määratles end oma põlvkonna ühe provokatiivseima mõtlejana. Oma värskes raamatus on ta taas vastu võtnud maailmaparandamise väljakutse, kuid nüüd originaalsuse valguses. Miks kuulutada vastuvoolu ujudes uusi ideid ja väärtusi, võidelda tagurlike traditsioonide vastu? Kuidas algatada uusi ideid ja tegevusi, riskimata kõige kaotamisega? Kuidas vältida kollektiivmõtlemist? Grant uurib, kuidas head ideed ära tunda, seda kuuldavaks teha, ehitada üles liitlaskond, valida tegutsemiseks õige aeg ning saada jagu hirmust ja kahtlustest. Ilmub Äripäeva raamatuklubis kevadel 2017.

 

Rohkem infot Äripäeva raamatuklubi raamaute kohta leiad SIIT.

Autor: Bestsales

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt