Aira Tammemäe • 20. jaanuar 2017
Jaga lugu:

SEB tippmüüja võrkturundusega ei liituks

SEB tippmüüja Edward Rebane.  

SEB tippmüüja Edward Rebane räägib, millist palka tahaks müügiäss teenida, kas vene noored on paremad teenindajad ja kuhu oma raha ja aega ei tasu panna.

Edward Rebane on SEB tippmüüja ja tänane SME segmendijuht, kes teeb samaaegselt ka doktorikraadi. Seda, kuidas teiste pankade kliente üle tõmmata uuris ta oma magistritöös ja räägib sellest panga ja kindlustuse müügirahvale 14.veebruaril konverentsil Müügi Edulood: finants ja kindlustus, mille kava leiad SIIT.

Kas müügiinimesele tuleks maksta fikseeritud palka või tulemustasu? Miks?  

Õigeid müügiinimesi ehk staarmüüjaid, kes on oma ala fanaatikud, on alati vähe ja me otsime neid tikutulega. Tipp-müügiinimest motiveerib ennekõike võimalus ennast ületada ja müüa rohkem, palk on pigem hügieenifaktor. Mina soovitan maksta müügiinimesele 50% tulemustasu ja 50% põhipalka, see annab inimesele kindluse ning samas ka võimaluse tubli tööga teenida kokkuvõttes suuremat palka.

Pankadesse on viimasel ajal tööle võetud silmatorkavalt palju vene rahvusest noori. Kas teenindusvõimekus sõltub rahvusest?

Kindlasti ei tohi rahvusel vahet teha, et kes on parem teenindaja. Tänapäeva konkurentsirohkes maailmas peavad pangad arvestama oma klientide soovidega ning kuna Eestis elab ka suur hulk teistest rahvustest inimesi, siis tuleb neile samuti parimat teenindust pakkuda.

Siinkohal tuleb tõdeda, et eesti noorte vene keele oskus ei pruugi väga hea olla ning vene rahvusest inimestel on kindlasti mõningane eelis. Samuti oskavad paljud vene noored ka briljantselt eesti keelt ning seda ilma aktsendita.

Kuhu Sina täna oma raha kindlasti ei investeeriks?

Siinkohal tooksin välja kindlasti erinevad võimalused/skeemid, millega liitumiseks tuleb käia välja raha ja milles tulu sõltub kas osaliselt või täielikult sellest, kui palju sa teisi inimesi sellesse projekti kaasad. Teiseks oleksin ettevaatlik erinevate instrumentide ja investeeringutega, kus šansid on liiga tugevalt kallutatud "maja kasuks". Üks näide siin oleks binaarsed optsioonid, mis pole küll üldjuhul pettus, kuid millel on tõenäosus kallutatud pigem rohkem investori kahjuks ning lihtne raha kaotada. Binaarsete optsioonide puhul on tehingul binaarne tulemus – sa kas kaotad 100% oma tehingust või võidad kindlaks määratud protsendi, tavaliselt mitte eriti üle 75% oma tehingust. Ehk siis võidu korral võidad vähem kui kaotuse korral kaotad. Seega on iga tehingu oodatav matemaatiline tulu sügavalt negatiivne -12,5% ehk selleks, et üldse omadega nulli jääda, pead võitma üle 57% tehingutest.

14. veebruaril Tallinnas Kaval Antsu talus toimuva finants- ja kindlustussektori müügiinimestele mõeldud konverentsi „Müügi Edulood: kuidas müüa ja kaitsta raha?“ kava leiad SIIT.

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt